Liepājas FK "Kurši" sper soli ELVI līgas virzienā

18.04.2024

Šovakar Liepājas Olimpiskajā centrā startēja pārspēļu sērija par tiesībām nākamajā sezonā spēlēt ELVI florbola līgā vīriešiem starp 1. līgas čempioni FK "Kurši" un Virslīgas desmito spēcīgāko komandu "Bauska". Sērijā līdz vienas komandas divām uzvarām vadībā ar 1:0 izvirzījās liepājnieki, kas savā laukumā baušķeniekus pieveica ar 5:3. Divus vārtus uzvarētāju labā guva Patriks Bliska.

Liepājas Olimpiskajā centrā notikušajā mačā 444 līdzjutēju klātbūtnē rezultāts tika atklāts jau 2. minūtes sākumā, kad ar precīzu metienu izcēlās mājinieks Kristaps Ošs-Ervics – 1:0. 14. minūtē Patriks Bliska liepājnieku pārsvaru jau dubultoja – 2:0, ar tādu rezultātu noslēdzās pirmais periods. 24. minūtē pie sava pirmā vārtu guvuma tika baušķenieki – 1:2, Jānis Akmentiņš realizēja savas komandas skaitlisko pārsvaru. Tomēr pēc otrās trešdaļas laukuma saimniekiem bija jau trīs vārtu pārsvars (4:1), jo pa bumbiņai viesu vārtos ieraidīja Sandis un Markuss Lēvaldi. Strauji tuvojās spēles beigas, bet rezultāts vairs nemainījās. Tomēr pati cīņas galotne izvērtās ļoti aizraujoša. 56. minūtē Bauskas komanda panāca 2:4, jo soda metienu aukstasinīgi realizēja Pēteris Zeltiņš. Drīz pēc tam Liepājas komandai nācās spēlēt skaitliskajā mazākumā, bet tas par labu nāca tieši mājiniekiem, jo divas minūtes pirms pamatlaika beigām savus otros vārtus šajā mačā guva Bliska, raidot bumbiņu tobrīd tukšajos pretinieku vārtos. "Bauska" vēl paspēja izmantot savu skaitlisko pārsvaru – 59. minūtē ar golu izcēlās Kristiāns Čakāns. Atlikušajā laikā FK "Kurši" aizsardzība vairs nekļūdījās, Liepājas florbolisti varēja svinēt uzvaru ar 5:3, sērijā izvirzoties vadībā ar 1:0.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās tika atzīts vārtsargs Klaids Maļcevs, kurš atvairīja 23 no 26 pretinieku metieniem. Viņa komandas biedrs Patriks Bliska guva divus vārtus, bet pa 2 (1+1) rezultativitātes punktiem sakrāja Kristaps Ošs-Ervics un Sandis Lēvalds. Arī Bauskas komandā labākā spēlētāja balvu saņēma vārtsargs – Ričards Butans, kurš tika galā ar 17 no 21 liepājnieku raidījuma. Sērijas otro spēli komandas aizvadīs 24. aprīlī Bauskā. Mača sākums pulksten 20.00.

FK "Kurši" – "Bauska" 5:3 (2:0; 2:1, 1:2), sērijā: 1:0

22:26 (7:7, 10:13, 5:6)

FK "Kurši" – Patriks Bliska 2 (2+0), Kristaps Ošs-Ervics 2 (1+1), Sandis Lēvalds 2 (1+1), Markuss Lēvalds 1 (1+0), Ralfs Redjko 1 (0+1), Martins Einiņš 1 (0+1), Endijs Ezeriņš 1 (0+1).

"Bauska" – Jānis Akmentiņš 1 (1+0), Kristiāns Čakāns 1 (1+0), Pēteris Zeltiņš 1 (1+0), Ralfs Akmentiņš 1 (0+1), Santos Marats Lācis 1 (0+1).