Čempioni atspēlējas pret "Rubeni" un uzvar "bullīšos"

17.03.2018

ulbroka_18.jpg

ELVI florbola līgas vīriešiem pusfināla sēriju pret Kocēnu "Rubeni" ar uzvaru sākusi pašreizējā čempione "Betsafe/Ulbroka", kas šovakar savā laukumā pamatlaika pēdējā minūtē panāca izlīdzinājumu (6:6), bet pēcspēles metienos triumfēja ar 7:6. Izšķirošo bullīti ulbrokiešu labā iemeta komandas kapteinis Ainārs Juškēvičs.

 

Čempione "Betsafe/Ulbroka" ceturtdaļfināla kārtu pret "TalsuNSS/Krauzeru" pārvarēja samērā pārliecinoši, piedzīvojot tikai vienu zaudējumu - 4:1. Arī Kocēnu "Rubene" savu sēriju pret titulēto Cēsu komandu "Lekrings" sāka ar divām drošām uzvarām savā laukumā, bet pēc četrām spēlēm atradās vadībā ar 3:1. Cēsnieki vēl piespieda Kocēnu florbolistus vienu reizi paviesoties viņu laukumā, tomēr tur arī viņu sezona beidzās, jo "Rubene" sērijā guva panākumu ar 4:2. Kocēnu un Ulbrokas komandas regulārajā turnīrā panākumus dalīja uz pusēm. Vispirms "Rubene" savā laukumā svinēja uzvaru ar 7:6 pagarinājumā, bet pēc tam "Betsafe/Ulbroka" ar 7:3 pieveica viesu lomā spēlējošos kocēniešus.

 

"Betsafe/Ulbrokas" un "Rubenes" pusfināla sērijas pirmais mačs bija rezultatīvs jau no pirmajām sekundēm, bet lielākoties komandas spēja uz katru pretinieku vārtu guvumu atbildēt ar to pašu. 16. sekundē ulbrokietis Kārlis Bulāns pirmo reizi lika kocēniešu vārtsargam Robertam Trepšam meklēt bumbiņu savu vārtu tīklā - 1:0. 3. minūtē iemesls gavilēm bija kocēniešu līdzjutējiem - ar vārtu guvumu izcēlās Mārtiņš Zelčs (1:1). 7. minūtē Dāvis Zēmelis pirmo reizi izvirzīja vadībā "Rubeni" - 2:1. Pēc pirmā perioda uz rezultātu tablo bija kaujiniecisks neizšķirts - 3:3. Kocēnu komandas labā vienus vārtus guva Mārtiņš Jēkabsons, bet Ulbrokas - Kārlis Bulāns, bet vēl vienu reizi Kocēnu florbolisti bumbiņu ievirzīja paši savos vārtos.

 

23. minūtē ulbrokietis Niks Ķuzulis ar precīzu metienu savai komandai ieguva jau divu vārtu pārsvaru - 4:3. Pēc pāris minūtēm ar vārtu guvumu atbildēja kocēnietis Andris Jēkabsons (4:4). Nepatīkamu "dāvanu" kocēnieši saņēma divas (!) sekundes pirms otrā pārtraukuma, kad Edžus Ceriņš vienu golu viņiem praktiski iedeva līdzi uz ģērbtuvēm - 4:5. 43. minūtē kocēnietis Ingars Matisons izskrēja viens pret vienu ar laukuma saimnieku vārtsargu Māri Roni un veiksmīgi apspēlēja viņu, raidot bumbiņu pa apakšu - 5:5. 50. minūtē pēc ilgāka pārtraukuma vadībā atkal izvirzījās "Rubene", turklāt ne bez ulbrokiešu palīdzības, kuri praktiski paši kā uz paplātes piegādāja bumbiņu Reinim Mirkšam, kuram atlika tikai ieraidīt to vārtos - 6:5. Spēles pamatlaiks strauji tuvojās savām beigām, pēdējā minūtē laukuma saimnieki nomainīja savu vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Ulbrokiešu risks attaisnojās - pusminūti pirms sirēnas Kristers Eglītis no gaisa trieca bumbiņu "Rubenes" vārtos. Kocēnieši vēl mēģināja apelēt pie tiesnešiem, ka bijusi spēle ar augstu paceltu nūju, taču vārti tika ieskaitīti - 6:6 un pagarinājums.

 

Papildlaikā gluži vai brīnumus rādīja abu komandu vārtsargi, kuri šo desmit minūšu laikā palika nepārspēti, tāpēc uzvarētāju noskaidrošana bija jāatliek uz pēcspēles metienu sēriju. Ulbrokas vārtu arī tajā sargāja Māris Ronis, bet "Rubenes" galvenais treneris Jānis Inģists laukumā sūtīja Āri Aldiņu. Pirmajā sērijā vārti netika gūti - tukšā palika gan kocēnietis Matīss Celms, gan ulbrokietis Rolands Kovaļevskis. Arī pēc otrās rezultāts nemainījās - savu iespēju neizmantoja ne Matīss Mālnieks, ne Edžus Ceriņš. Tikai trešajā kārtā Juris Zilberts beidzot pārspēja Roni - 1:0. Aldiņš tika galā arī ar Jura Gribusta metienu. Ceturtajā kārtā vārtus neizdevās gūt Atim Sepānam, bet Ainārs Juškēvičs pirmo reizi sarūgtināja Aldiņu - 1:1. Piektajā kārtā "Rubenes" spēlējošais treneris Ivars Jēkabsons neprata piemānīt Roni, bet no zaudējuma kocēniešus glāba vārtu stabiņš, pa kuru trāpīja Kristers Eglītis. Sestajā kārtā otro reizi bullīti izpildīja Juris Zilberts, kurš meta garām. Ulbrokas godu aizstāvēt devās komandas kapteinis Ainārs Juškēvičs, kurš noguldīja Āriņu un ar precīzu metienu nodrošināja Ulbrokai uzvaru gan pēcspēles metienos (2:1), gan spēlē (7:6), un vadību sērijā - 1:0.

 

Uzvarētāju rindās labākā spēlētāja balvu godam bija nopelnījis "Betsafe/Ulbroka" kapteinis Ainārs Juškēvičs, kurš ne tikai realizēja divus pēcspēles metienus, tostarp izšķirošo, bet arī asistēja Kristeram Eglītim, kad tas pamatlaika pēdējā minūtē panāca izlīdzinājumu. Rezultatīvākais Ulbrokas komandā ar diviem vārtu guvumiem bija Kārlis Bulāns. Interesanti, bet tikpat punktus savāca arī Ulbrokas komandas vārtsargs Māris Ronis. Par labāko starp kocēniešiem atzina Andri Jēkabsonu, kurš ar 2 (1+1) punktiem bija rezultatīvākais "Rubenes" rindās. Jau rīt turpat Ulbrokas sporta kompleksā abas komandas krustos nūjas sērijas otrajā mačā, spēles sākums pulksten 19.00.

 

Videointervijas: ŠEIT

 

"Betsafe/Ulbroka" - "Rubene" 7:6 PS (3:3, 2:1, 1:2, 0:0, 1:0), sērijā 1:0

Metienu attiecība:

25:34 (7:15, 9:6, 7:10, 2:3)

Rezultatīvākie:

"Betsafe/Ulbroka" - Kārlis Bulāns 2 (2+0), Māris Ronis 2 (0+2), Edžus Ceriņš 1 (1+0), Kristers Eglītis 1 (1+0), Niks Ķuzulis 1 (1+0), Ainārs Juškēvičs 1 (0+1), Juris Gribusts 1 (0+1), Rolands Kovaļevskis 1 (0+1).

"Rubene" - Andris Jēkabsons 2 (1+1), Mārtiņš Jēkabsons 1 (1+0), Ingars Matisons 1 (1+0), Mārtiņš Zelčs 1 (1+0), Reinis Mirkšs 1 (1+0), Dāvis Zēmelis 1 (1+0), Ivars Jēkabsons 1 (0+1), Juris Zilberts 1 (0+1).

TIESNEŠI