Latvijas izlasei pret čempionēm – tikai goda vārti

06.11.2015

Gatavojoties pasaules čempionātam Savu otro pārbaudes spēli vienas dienas laikā aizvadīja Latvijas sieviešu florbola izlase, kas šovakar Zviedrijā mērojās spēkiem ar kluba "KAIS Mora IF" sieviešu komandu – pašreizējo savas valsts čempioni. Mūsu florbolistes piedzīvoja zaudējumu ar 1:8, goda vārti izlases kapteines Gunitas Kārkliņas kontā.

Jau pirms spēles bija nolemts, ka pret Zviedrijas čempionēm savus spēkus izmēģinās visas trīs Latvijas izlases vārtsardzes, pirmajā periodā vietu latviešu cietoksnī ieņēma pieredzējusī Lauma Višņevska, kuru pretinieces spēja sarūgtināt tikai reizi (0:1) no saviem 22 mēģinājumiem. Mūsu meitenes izdarīja sešus metienus. Otrās trešdaļas pašā sākumā skaista epizode padevās latvietēm – pēc Baibas Jurušas piespēles metienu no laukuma labās malas izdarīja Gunita Kārkliņa, bumbiņu raidot "KAIS Mora IF" vārtos – 1:1. Ļoti lieli nopelni šo vārtu gūšanā pieder Elīzai Bērziņai, kura labi bija aizsegusi zviedru vārtsardzes redzamību, pie tam, iespējams, pat nedaudz izmainīja bumbiņas lidojuma trajektoriju. Tiesneši šo viņas pieskārienu bumbiņai ar nūju nefiksēja, tāpēc gols Kārkliņas kontā.

Turpinājumā latvietēm tik labi vairs neveicās – laukuma saimnieces pa Janas Filipsones vārtiem meta 11 reižu, trīs gadījumos bumbiņa sasniedza mērķi (1:4). Mūsu florbolistēm 15 metieni. Pēdējā periodā vārtos stājās Kristīne Kirilova, kura atvairīja 14 metienus, bet četras reizes bija spiesta kapitulēt – 1:8. Zviedrijas komandas vārtsardze tika galā ar visiem deviņiem mūsu metieniem.

Latvijas izlase - "KAIS Mora IF" 1:8 (0:1, 1:3, 0:4)

30:47 (6:22, 15:11, 9:14)

Latvijas izlase – Gunita Kārkliņa 1 (1+0), Baiba Juruša 1 (0+1).