"Lielvārde/FatPipe" pret "Bausku" uzstāda sezonas rezultativitātes rekordu

20.11.2016

ELVI florbola līgas vīriešiem šīsdienas pēdējā spēlē čempione "Lielvārde/FatPipe" savā laukumā uzņēma līdz šim nestabili spēlējošo "Bausku". Pārliecinošu uzvaru, turklāt uzstādot sezonas rezultativitātes rekordu (21:7), izcīnīja lielvārdieši. Lauvas tiesu punktu guva - 14 (6+8) - guva Toms Akmeņlauks, kurš ar 40 (25+15) punktiem kļuvis par līgas rezultatīvāko spēlētāju.

Čempione "Lielvārde/FatPipe" ar maču savā laukumā pret FK "Bauska" florbolistiem noslēdza regulārā turnīra pirmo apli. Viens no Lielvārdes komandas līdzjutējiem sūkstījās, ka nokavējis tikai piecas minūtes, bet garām palaidis jau sešus vārtu guvumus. Tā arī bija - lielvārdieši spēli sāka pēc handbola grafika - katru minūti pa vārtiem, tiesa, arī paši vienu golu ielaida, tāpēc pēc tikai piecām nospēlētām minūtēm rezultāts bija jau 5:1. Cīņas turpinājumā vārtu gūšanas temps gan kritās, tomēr rezultāts 6:3 pēc pirmās trešdaļas vedināja uz domām, ka golu vēl būs daudz. Tā arī bija - otrajā trešdaļā laukuma saimnieki guva vēl četrus bezatbildes vārtus (10:3), bet pēdējā periodā pat 11, tiesa, arī pašu aizsardzība kapitulēja četras reizes - 21:7. Šosezon vēl neviena komanda nebija guvusi tik daudz vārtu, arī abu komandu iemesto golu kopsumma ir šīs sezonas rekords.

Individuāli sezonas rezultativitātes rekordu uzstādīja lielvārdietis Toms Akmeņlauks, kurš viens pats guva 14 (6+8) punktus. Pavisam negaidīti viņš ar 40 (25+15) punktiem ir kļuvis par līgas rezultatīvāko spēlētāju. Stalbieti Gvido Laugu viņš apsteidzis par septiņiem punktiem. Nebija pārsteiguma, ka tieši Akmeņlauks saņēma labākā spēlētāja balvu. 5 (2+3) punktus savāca Aivis Kusiņš, 4 (2+2) - Sandis Mihailovskis, ar "hat-trick" izcēlās Gints Klēģers, pa trim punktiem arī Kārlim Vikovskim un šīsdienas jubilāram Ralfam Jonikānam. Divus golus iemeta Toms Mežotnis. Par labāko starp baušķeniekiem atzina Pēteri Zeltiņu, kurš guva 3 (2+1) punktus. Pa trim punktiem arī Jānim Akmentiņam un Toma Niedrem. "Lielvārde/FatPipe" ar 11 spēlēs izcīnītiem 30 punktiem atgriezās turnīra tabulas pirmajā pozīcijā, no kuras to uz pāris stundām bija izstūmusi "Triobet/Ulbroka".

"Lielvārde/FatPipe" - FK "Bauska" 21:7 (6:3, 4:0, 11:4)

54:21 (17:9, 15:5, 22:7)

"Lielvārde/FatPipe" - Toms Akmeņlauks 14 (6+8), Aivis Kusiņš 5 (2+3), Sandis Mihailovskis 4 (2+2), Gints Klēģers 3 (3+0), Kārlis Vitkovskis 3 (2+1), Ralfs Jonikāns 3 (0+3), Toms Mežotnis 2 (2+0), Artūrs Skadiņš 2 (0+2), Antons Žuks 1 (1+0), Mikus Valpēters 1 (1+0), Didzis Mellis 1 (1+0), Atis Blinds 1 (1+0).

FK "Bauska" - Jānis Akmentiņš 3 (2+1), Pēteris Zeltiņš 3 (2+1), Toms Niedre 3 (1+2), Māris Akmentiņš 1 (1+0), Valdis Vāvers 1 (1+0), Romualds Paulovičs 1 (0+1), Ģirts Laugalis 1 (0+1).