Latvietes uzvar Norvēģiju un iekļūst pasaules labāko astotniekā

11.12.2019

Jau 12. reizi pēc kārtas pasaules labāko valstu izlašu astotniekā sev vietu garantējusi Latvijas sieviešu florbola valstsvienība, kas šodien Šveices pilsētā Neišatelē astotdaļfināla spēlē ar 6:4 uzvarēja norvēģietes. Rezultatīvākā mūsu komandā ar 4 (3+1) punktiem bija Simona Grāpēna, bet par labāko spēlētāju tika atzīta Jūlija Rozīte.

Pasaules čempionāta florbolā finālturnīra astotdaļfinālā šodien spēkojās divas viena otras cienīgas komandas. Latvijas izlase vēl ne reizi nebija finišējusi ārpus labāko astotnieka, izcīnot no 4. līdz 7.vietai, bet norvēģiešu zemākā ieņemtā pozīcija vienu reizi bijusi devītā, toties pirms daudziem gadiem viņas par divas reizes tikušas pie pasaules bronzas.

Astotdaļfināla maču abas valstsvienības sāka samērā piesardzīgi, ļoti labi apzinoties katras kļūmes iespējamo cenu. Pirmās pie vārtu guvuma tika latvietes – 14.minūtē Lauras Gaugeres piespēli lietderīgi izmantoja Jūlija Rozīte. Tiesa, līdz pirmā perioda izskaņai vadībā ar 2:1 jau bija izvirzījušās norvēģietes. 29.minūtē savus pirmos vārtus šajā mačā guva Simona Grāpēna – 2:2, bet drīz pēv tam iemesls priekam radās pretiniecēm, jo mūsu meitenēm nepaveicās un viņas  bumbiņu ievirzīja pašas savos vārtos – 2:3. Tomēr jau līdz otrajam pārtraukumam Latvijas florbolistes spēja pārņemt vadību ar 4:3, pa golam iemeta Simona Grāpēna un Elizabete Palovska. Pēdējā perioda pirmajās divās minūtēs latvietes panāca jau 6:3 (vārtu guvumi Simonas Grāpēnas un Lauras Gaugeres kontā), bet atlikušajā laikā savu pārsvaru samērā droši nosargāja, svinot uzvaru ar 6:4.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīta Jūlija Rozīte, kurai šajā mačā 2 (1+1) punkti, tieši tikpat punktu arī Elizabetei Pavlovskai. Laura Gaugere sakrāja 3 (1+2) punktus, bet rezultatīvākā ar 4 (3+1) punktiem bija Simona Grāpēna. Jau rīt pulksten 20.00 (pēc Latvijas laikai), mūsu meitenes ceturtdaļfināla spēlē krustos nūjas ar mājiniecēm šveicietēm.