Čempioni revanšējas talsiniekiem, sērijā neizšķirts – 1:1

24.03.2019

Turpinās ELVI florbola līgas vīriešiem pusfināla sērijas. Dienas pirmajā spēlē pašreizējā čempione "Betsafe Oxdog Ulbroka" savā laukumā otro reizi spēkojās ar komandu "Talsu NSS/Krauzers". Ja vakar ar 8:7 uzvarēja talsinieki, tad šovakar ulbrokieši revanšējās ar 9:5, sērijā atjaunojot neizšķirtu rezultātu (1:1). Uzvarētāju labā četrus vārtus guva Rolands Kovaļevskis.

Vakar turpat Ulbrokas sporta kompleksā "Betsafe Oxdog Ulbroka" un "Talsu NSS/Krauzers" aizvadīja pusfināla sērijas pirmo spēli. Pirmā perioda laikā ar 3:1 vadībā izvirzījās talsinieki, kuriem minimālu pārsvaru izdevās nosargāt līdz pat pamatlaika beigām – 8:7. Sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām vadībā ar 1:0 izvirzījās Talsu komanda.

Šovakar ulbrokieši ļoti drīz nodemostrēja, ka ir noskaņoti revanšēties par vakardienas zaudējumu un sērijā panākt neizšķirtu. Jau mača 41.sekundē rezultātu ar precīzu metienu atklāja Edžus Ceriņš (1:0), bet 7.minūtē rezultāts kļuva jau 3:0, jo divis golus pēc kārtas iemeta Rolands Kovaļevskis, kurš sērijas pirmajā spēlē pie punktu guvuma tā arī netika. Līdz pirmā perioda vidum talsiniekiem rezultāta starpību izdevās samazināt līdz minimumam (2:3), pa vārtiem viesu labā guva Artis Raitums un Jānis Škutāns. Talsinieki pret laukuma saimniekiem līdzvērtīgi cīnījās līdz spēles vidum, kad rezultāts vēl bija neizšķirts (4:4), bet tad pamatīgs izrāviens padevās mājiniekiem, kuri līdz otrajam pārtraukumam guva četrus vārtus pēc kārtas, iegūstot izškirošu pārsvaru – 8:4. Pēdējās trešdaļas pirmajā minūtē vārtus guva talsinieks Toms Bitmanis (5:8), bet rezultatīvs turpinājums no Talsu komandas puses nesekoja. 58.minūtē Talsu komandas vadība pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu, pēc kā sāka mainīt savu vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. 58.minūtē ulbrokietis Edžus Ceriņš nopelnīja noraidījumu uz divām minūtēm, tāpēc mājiniekiem nācās aizstāvēties tikai četru laukuma spēlētāju sastāvā. Tomēr arī šādā situācijā veiksme bija ulbrokiešu pusē – minūti pirms finālsvilpes savus jau ceturtos vārtus šajā mačā guva Rolands Kovaļevskis – 9:5, ar tādu rezultātu noslēdzās šīs spēle. Visā sērijā atjaunots līdzsvars – 1:1.

Balvu kā labākais spēlētājs uzvarētāju sastāvā saņēma Rolands Kovaļevskis, kurš izcēlās ar četriem gūtiem vārtiem. 4 (1+3) rezultativitātes punkti arī viņa komandas biedram Edžum Ceriņam, bet 3 (1+2) punktus sakrāja Kristers Eglītis. Par labāko starp talsiniekiem tika atzīts pirmo vārtu autors Jānis Ragovskis, bet rezultatīvākais ar 3 (2+1) bija Talsu komandas kapteinis Artis Raitums. Tagad šī pusfināla sērija pārcelsies uz Talsiem, kur nākamās nedēļas nogalē notiks divas spēles.

"Betsafe Oxdog Ulbroka" – "Talsu NSS/Krauzers" 9:5 (3:2, 5:2, 1:1), sērijā 1:1

25:27 (7:10, 10:10, 8:7)

"Betsafe Oxdog Ulbroka" – Rolands Kovaļevskis 4 (4+0), Edžus Ceriņš 4 (1+3), Kristers Eglītis 3 (1+2), Kārlis Jānis Petrovskis 2 (0+2), Lauris Zaicevs 1 (1+0), Eduards Stūre 1 (1+0), Matīss Kristians Morozovs 1 (1+0), Māris Ronis 1 (0+1), Atis Blinds 1 (0+1).

"Talsu NSS/Krauzers" – Artis Raitums 3 (2+1), Jānis Škutāns 1 (1+0), Toms Bitmanis 1 (1+0), Jānis Ragovskis 1 (1+0), Toms Arājs 1 (0+1), Armands Budreika 1 (0+1).