Vēsture atkārtojas – latvieši vēlreiz piekāpjas vāciešiem

03.12.2018

Čehijas galvaspilsētā Prāgā notiekošajā pasaules čempionātā florbolā vīriešiem šodien ļoti sāpīgu zaudējumu piedzīvoja Latvijas izlase, kas A apakšgrupas pēdējā spēlē ar 4:5 piekāpās Vācijas valstsvienībai. Līdz ar to latvieši zaudējuši jebkuras cerības uz 2.vietu grupā, bet gadījumā, ja rīt Šveice ar jebkādu rezultātu uzvarēs Čehiju, mūsējie ierindosies 3.vietā, atstājot vāciešus ceturtajā pozīcijā.

Pirms sešiem gadiem, kad pasaules čempionāts notika Šveices pilsētā Cīrihē, latvieši uzvarēja spēcīgo Čehijas valstsvienību, bet, lai iekļūtu pusfinālā, mūsējiem pietika ar panākumu pret it kā necilo Vācijas valstsvienību. Toreiz Latvijas izlase piedzīvoja fiasko ar 2:4, tāpēc pusfinālā spēlēja vācieši, kuri gan augstāk par 4.vietu netika. Arī Prāgā mūsējiem izdevās šokēt čehus, kuri vakar tika pārspēti ar 4:3. Kāda sagadīšanās – jau nākamajā mačā latviešiem atkal bija jātiekas ar Vācijas valstsvienību, tiesa, mača likme šoreiz nebija tik augsta. Ja mūsējie uzvarētu vai pat nocīnītos neizšķirti, viņiem būtu ļoti labas cerības uz 2.vietu grupā, kas dotu iespēju uzreiz iekļūt ceturtdaļfināla kārtā, pretējā gadījumā izslēgšanas spēles būtu jāsāk jau no astotdaļfināla. Vāciešu situācija nebija tik laba, lai gan arī viņi varēja cerēt uz 2.vietu, tiesa, tikai tādā gadījumā, ja būtu pieveikuši latviešus ar ļoti ievērojamu rezultāta starpību.

Maču pret sev tik neparocīgajiem pretiniekiem mūsu izlase sāka samērā pārliecinoši, turklāt tieši latvieši bija tie, kuri 9.minūtē atklāja rezultātu, kad Ata Blinda piespēli vārtu guvumā pārvērta Toms Bitmanis – 1:0. Pretiniekiem izdevās realizēt vienu no diviem latviešu noraidījumiem (1:1), tomēr pārtyraukumā labākā noskaņojumā devās Latvijas florbolisti, jo 20.minūtē pēc Ata Stepāna piespēles ar vārtu guvumu izcēlās Atis Blinds – 2:1. Otrajā trešdaļā tika gūti tikai vieni vārti – 29.minūtē ar golu izcēlās Edžus Ceriņš, kuram asistēja Jānis Rajeckis (3:1). Katastrofāls mūsu valstsvienībai izvērtās pēdējā perioda sākums, kad sešu minūšu laikā pretinieki guva trīs vārtus, pirmoi reizi izvirzoties vadībā – 4:3. 57.minūtē šķita, ka par Latvijas florbola goda glābēju kļūs Edžus Ceriņš, kurš pēc Jāņa Rajecka piespēles atjaunoja neizšķirtu rezultātu (4:4), tomēr vāciešiem vajadzēja mazāk nekā minūti, lai ātrajā pretuzbrukumā gūtu vēl vienus vārtus, jau atkal izvirzoties vadībā – 5:4. Spēles pēdējās divās minūtēs latvieši mainīja vārtsargu Ivaru Dišereitu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr visi viņu centieni mainīt rezultātu palika bez sekmēm.