Latvijas vīriešu izlase pieveic somu juniorus

01.09.2018

40496269_21549604813495_2162403234750656_n.jpg

Latvijas vīriešu izlase florbolā, kas šonedēļ Somijā aizvada savu treniņnometni, vakar Ērikilā piedalījās pārbaudes spēlē pret somu junioru valstsvienību. Izšķirošo pārsvaru iegūstot mača pēdējā trešdaļā, uzvaru ar 7:4 svinēja latvieši. Par labāko spēlētāju mūsu komandā tika atzīts vārtsargs Ivars Dišereits.

 

Latvijas izlases galvenais treneris Arto Rīhimeki jau no spēles paša sākumu vietu mūsu komandas vārtos uzticēja tieši Disereitam. Tiesa, Ivars arī bija pirmais, kuram šajā mačā nācās meklēt bumbiņu savu vārtu tīklā - rezultātu 11. minūte atklāja Somijas U19 vīriešu izlase - 0:1. Līdz pirmajam pārtraukumam pa golam iemeta Toms Akmeņlauks un Jānis Ragovskis, pirmo reizi vadībā izvirzot latviešus - 2:1. Otro trešdaļu labāk sāka somi, kuri 38. minūtē vēlreiz pārņēma vadības grožus - 3:2. Latvieši šajā periodā pie vārtu guvuma tā arī netika. Toties pēdējo periodu mūsu florbolisti sāka ar trim goliem pēc kārtas - uzbrukumā izcēlās Artūrs Jurševskis, Atis Stepāns un Artis Raitums, izvirzot Latvijas izlasi vadībā ar 5:3. Somi vienus vārtus vel atguva (5:4), bet punktu spēlei ar diviem goliem tobrīd tukšos pretinieku vārtos pielika Andris Rajeckis un Klāvs Jansons, laujot Latvijas izlasei svinēt uzvaru ar 7:4.

 

Par labāko spēlētāju mūsu valstsvienībā tika atzīts vārtsargs Ivars Dišereits, kurš atvairīja 12 no 16 pretinieku metieniem. Viņa komandas rindās pa 2 (1+1) punktiem guva Toms Akmeņlauks, Artūrs Jurševskis un Artis Raitums, bet ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Edžus Ceriņš. Par labāko starp somiem atzina divu rezultatīvu piespēļu autoru Jūti Jasperu.

 

Latvijas izlase - Somijas U19 izlase 7:4 (2:1, 0:2, 5:1)

Rezultatīvākie: Toms Akmeņlauks 2 (1+1), Artūrs Jurševskis 2 (1+1), Artis Raitums 2 (1+1), Edžus Ceriņš 2  (0+2), Jānis Ragovskis 1 (1+0), Atis Stepāns 1 (1+0), Andris Rajeckis, Klāvs Jansons 1 (1+0), Rolands Kovaļevskis 1 (0+1), Juris Gribusts 1 (0+1).

 

Latvijas vīriešu valstsvienība gatavojas pasaules čempionātam florbolā, kas no 1. līdz 9. decembrim norisināsies Čehijas galvaspilsētā Prāgā. Tur latvieši cīnīsies vienā apakšgrupā ar Čehijas, Šveices un Vācijas izlasēm. Šodien Somijā mūsu valstsvienība krustos nūjas ar kluba "FBC Turku" komandu, bet svētdien vēlreiz spēkosies ar junioru izlasi. Uz nometni Somijā valstsvienības vadība uzaicinājusi divus vārtsargus - Jāni Salceviču un Ivaru Dišereitu, kā arī 20 laukuma spēlētājus - Aleksandru Abramovu, Arti Raitumu, Artūru Jurševski, Ati Stepānu, Edžu Ceriņu, Gvido Laugu, Ingaru Matisonu, Jāni Ragovski, Jāni Rajecki, Juri Gribustu, Kārli Jāni Petrovski, Klāvu Jansonu, Mihailu Kostusevu, Pēteri Trekši, Rolandu Kovaļevski, Tomu Akmeņlauku, Tomu Bitmani, Uldi Dūniņu, Moricu Krūmiņu un Andri Rajecki.

SPORTS VIENO!
TIESNEŠI