Vācu "rieksts" pāršķelts – Latvijas izlasei 5. vieta pasaulē

09.12.2018

Čehijas galvaspilsētā Prāgā notiekošo pasaules čempionāta florbolā vīriešiem ar uzvaru noslēgusi Latvijas izlase, kas šodien spēlē par piekto vietu ar 5:3 pārspēja sev neērto pretinieci Vāciju. Šajā mačā pa diviem vārtiem guva Rolands Kovaļevskis un Toms Akmeņlauks, bet labākā spēlētāja balvu saņēma Artūrs Jurševskis.

Latvijas un Vācijas florbolistiem Prāgā notiekošajā pasaules čempionāta finālturnīrā šī bija jau otrā tikšanās. Apakšgrupas spēlē latvieši bija izvirzījušies vadībā ar 3:1, taču vāciešiem izdevās lauzt spēles gaitu un gūt uzvaru ar 5:4. Šodien Latvijas valstsvienībai bija lieliska izdevība revanšēties, ko mūsu florbolisti nekavējās izmantot. 7.minūtē latvieši Rolanda Kovaļevska personā izmantoja savu skaitlisko vairākumu (1:0), bet 12.minūtē Toms Akmeņlauks pamanījās atņemt pretiniekam bumbiņu un jau dubultoja savas komandas pārsvaru – 2:0. Otrās trešdaļas pirmajās četrās minūtēs Rolands Kovaļevskis un Atis Blinds guva vēl pa vieniem vārtiem, panākot jau 4:0. Otrā perioda atlikušajā laikā divus vārtus iemeta vācieši, parādot, ka vēl nav padevušies (4:2). Rezultāts nemainījās līdz pamatlaika izskaņai, kad vācieši sāka mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. 58.minūtē to izmantoja latvieši – Toms Akmeņlauks guva savus otros vārtus šajā mačā (5:2). Atlikušajā laikā pretinieki vienus vārtus atguva, taču nespēja atņemt mūsu izlasei uzvaru ar 5:3 un godam izcīnīto 5.vietu.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Artūrs Jurševskis, kurš ar rezultativitāti šoreiz gan neizcēlās. Pa diviem vārtiem mūsu komandas labā guva Rolands Kovaļevskis un Toms Akmeņlauks. Visu laiku rezultatīvākais Latvijas valstsvienības spēlētājs Atis Blinds, kurš arī šajā mačā izcēlās ar vārtu guvumu, pēc spēles paziņoja, ka ir noslēdzis savu karjeru izlasē.

Pasaules čempionāts florbolā. Spēle par 5.vietu
Latvija – Vācija 5:3 (2:0; 2:2; 1:1)
Vārti: 6:45 Kovaļevskis (Jansons, vair.) 1:0, 11:44 Akmeņlauks 2:0, 20:29 Kovaļevskis (Salcevičs) 3:0, 23:26 Blinds (Gribusts) 4:0, 28:58 Šušvarijs (J.Brokers) 4:1, 37:59 Nihlens 4:2, 57:31 Akmeņlauks (Ceriņš, t.v.) 5:2, 58:15 Burmeisters (N.Brokers) 5:3.