Latvija rāda raksturu un izgrūž norvēģus no pasaules TOP-6

08.12.2018

Prāgā notiekošajā pasaules čempionātā florbolā vīriešiem vērtējumu "labi" jau godam nopelnījusi Latvijas izlase, kas šodien, tiekoties ar norvēģiem, pēdējā perioda izskaņā atspēlēja divu vārtu deficītu un triumfēja "bullīšos" ar 6:5 nodrošinot sev vismaz sesto vietu. Ar "hat-trick" šajā mačā izcēlās Rolands Kovaļevskis, visus pēcspēles metienus atvairīja Jānis Salcevičs, izšķirošo "bullīti" iemeta Klāvs Jansons, bet par labāko spēlētāju tika atzīts komandas kapteinis Artis Raitums.

Latvijas un Norvēģijas, kā jau senas un principiālas pretinieces, spēli sāka bez īpašas izlūkošas, jau no pirmajām sekundēm droši apdraudot viena otras vārtus. Pirmajiem gūt vārtus izdevās norvēģiem, kuri rezultātu atklāja jau 3.minūtē – 0:1. 7.minūtē ar tālu, bet precīzu metienu Jānis Rajeckis atjaunoja neizšķirtu (1:1), bet pirmajā pārtraukumā labākā noskaņojumā devās pretinieki, kuri bija izvirzījušies vadībā ar 2:1. Otrās trešdaļas vidū vārtus iemeta Klāvs Jansons (2:2), tomēr jau pēc nepilnām divām minūtēm Norvēģijas florbolisti atjaunoja sev vienu vārtu pārsvaru – 2:3. Pēdējā periodā laukumā bija vērojama Rolanda Kovaļevska benefice – viņš guva visus trīs mūsu komandas vārtus. Lai arī pretinieki septiņa minūtes pirms pamatlaika beigām bija ieguvuši pat divu vārtu handikapu (7:5), mūsējie spēja atspēlēties un panākt izlīdzinājumu – 7:7. Pagarinājumā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā Jānis Salcevičs tika galā ar visiem norvēģu raidījumiem, kamēr Artis Raitums un Klāvs Jansons pārspēja pretinieku vārtsargu, nodrošinot Latvijas izlasei uzvaru ar 6:5 un vismaz 6.vietu pasaulē,

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīts Artis Raitums, kurš šajā mačā izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm. Mūsu komandā rezultatīvākais ar "hat-trick" bija Rolands Kovaļevskis, bet divas piespēles arī Pētera Trekšes kontā.

Pasaules čempionāts florbolā, Prāga, 8.decembris
Latvija – Norvēģija 6:5 PS (1:2, 1:1, 2:2, 0:0, 1:0)
Vārti: 2:45 Jansons (Olesens) 0:1, J.Rajeckis (Raitums) 1:1, 12:36 Nilsons 1:2, 30:40 Jansons (Raitums) 2:2, 32:15 Fredriksens (Kronbergs) 2:3, 46:09 Kovaļevskis (Trekše) 3:3, 47:20 Hjemgārds (Kronbergs) 3:4, 52:24 Hjemgārds (Bjerknes) 3:5, 53:01 Kovaļevskis (Trekše) 4:5, 55:58 Kovaļevskis (Rajeckis) 5:5, 70:00 Raitums (pm) 6:5.