Latvija uz "O2" grīdas noliek TOP-4 valsti Čehiju

02.12.2018

Prāgā notiekošā pasaules čempionāta florbolā vīriešiem lielāko sensāciju sagādājusi Latvijas izlase, kas šovakar arēnā "O2" ar 4:3 pieveica vienu no medaļu pretendentēm – vairāku tūkstošu līdzjutēju atbalstīto Čehijas valstsvienību. Uzvaras vārtus guva Atis Stepāns, bet balvu kā labākais spēlētājs saņēma abu pirmo vārtu autors Morics Krūmiņš.

Spēle starp teju 5000 līdzjutēju atbalstīto mājinieku izlasi un Latvijas valstsvienību sākās ar čehu ievērojamu teritoriālo pārsvaru. Laukuma saimnieki daudz kontrolēja bumbiņu, tomēr latviešu vārtus apdraudēja ne pārāk bieži. Iespējams, viņu pašpārliecinātību vairoja tas, ka jau pēc pirmā bīstamā metiena bumbiņa atrada vietu Jāņa Salceviča sargātajos vārtos – 4.minūtē rezultāts bija atklāts (0:1). Līdz pirmajam pārtraukumam pāris metienus pa čehu vārtiem izdarīja arī latvieši, bet, kas bija pats galvenais, savu cietoksni mūsējie nodsargāja neieņemtu. Otrā trešdaļa sākās ar zināmu šoku lauikuma saimniekiem, jo triju minūšu laikā divius vārtus guva Morics Krūmiņš, izvirzot latviešus vadībā ar 2:1. Pirmajā reizē viņam asistēja Toms Akmeņlauks, bet otrajā – Pēteris Trekše. Čehi metās atspēlēties, bet 32.minūtē saņēma vēl vienju triecienu, kad pēc Mihaila Kostuseva piespēles Toms Bitmanis panāca jau 3:1. Līdz otrajam pārtraukam čempionāta saimnieki vienus vārtus atguva – 3:2. 43.minūtē čehiem izdevās atjaunot neizšķirtu (3:3), bet tieši pēc minūtēs pēc Ata Blinda piespēles labs metiens padevās Atim Stepānam – 4:3. Lai arī līdz spēles beigām laika vēl bija ļoti daudz, turklāt čehu spiediens ar katru sekundi tikai pieauga, latviešiem izdevās nosargāt savu minimālo pārsvaru un otro reizi pasaules čempionātu vēsturē pārspēt vienu no TOP-4 valstu izlasēm – Čehijas valstsvienību (4:3).