Mūsu juniores ar 16:4 "iesvēta" austrālietes

03.05.2018

Šveicē notiekošajā pasaules čempionātā florbolā U19 sieviešu izlasēm Latvijas valstsvienība šodien tikās ar austrālietēm, kurām šī ir debija tāda līmeņa turnīrā. Pārliecinošu uzvaru ar 16:4 izcīnīja latvietes, kuru rindās ar 5 (1+4) rezultativitātes punktiem izcēlās un par labāko spēlētāju tika atzīta Jūlija Rozīte.

Maču pret austrālietēm mūsu florbolistes sāka vareni - jau pirmās minūtes vidū rezultātu atklāja Laura Gaugere, vārtu guvumā pārvēršot Jūlijas Rozītes piespēli (1:0). 3. minūtes sākumā Nensija Šimkūna mūsu komandas pārsvaru dubultoja (2:0), bet 5. minūtē rezultatīvs pretuzbrukums padevās Austrālijas florbolistēm (1:2). Līdz pirmajam pārtraukumam latvietes paspēja izvirzīties vadībā ar 6:1 - pa golam iemeta Klinta Mārtiņjēkaba, Jūlija Rozīte, Liene Leite un Zane Ziedone. Otrajā trešdaļā pretinieces guva divus vārtus, pēc viņu otrā gola tika nomainīta mūsu vārtsardze Elīna Jeige, kura pamežģīja potīti. Elīna turnīru varēs turpināt, bet nopietnākas traumas šajā pašā periodā guva Alise Kazaine un Kristiāna Kuplā, kuras nākamās spēlēs varēs vērot tikai no rezervistu soliņa. Pēc otrās trešdaļas Latvijas juniores atradās vadībā ar 9:3, pa golam iemeta Alise Kazaine, Anna Ankudinova un Laura Gaugere. Pēdējā trešdaļā latvietes guva vēl septiņus vārtus (Simona Grāpēna 3, Klinta Mārtiņjēkaba, Anna Ankudinova, Viktorija Kuročkina un Letīcija Kalve),bet austrālietes savā pašā pēdējā uzbrukumā pamanījās sabojāt mūsu vārtsardzes Barbaras Rabčevskas līdz tam nevainojamo bilanci. Latvijas izlase svinēja uzvaru ar 16:4, nodrošinot sev vietu pusfinālā.