Latvijas izlase spraigā cīņā zaudē norvēģietēm

02.12.2017

Šorīt Bratislavā notiekošajā pasaules čempionātā florbolā sievietēm Latvijas izlasei tomēr neizdevās gūt pirmos punktus, jo sīvā cīņā ar 2:3 tika atzīts Norvēģijas valstsvienības pārākums. Labākās spēlētājas balvu mūsu komandā saņēma vārtsardze Lauma Višņevska, bet vārtus guva Evelīna Garbare un Līga Garklāva.

Spēli, kas, visdrīzāk, izšķīra trešās un ceturtās vietas likteni A apakšgrupā, veiksmīgāk sāka skandināvietes, kuras ļoti ilgi izspēlēja jau savu pašu pirmo uzbrukumu. Pirmo viņu metienu mūsu vārtsardze Lauma Višņevska atvairīja, bet bumbiņa palika pie norvēģietēm, kuras ar otro metienu to radīju mūsu izlases vārtos - 0:1. Drīz vien latvietēm nācās izturēt skaitlisko mazākumu, bet uzreiz pēc tā, 8. minūtē, izcēlās abas mūsu "norvēģietes" - Līga Garklāva vārtu guvumā pārvērta Diānas Isjominas piespēli - 1:1. Pretiniecēm gan vajadzēja tikai 20 sekundes, lai vēlreiz izvirzītos vadībā - 2:1. 15. minūtē Gunitas Kārkliņas piespēli Norvēģijas izlases vārtos pārvirzīja Evelīna Garbare, rezultāts atkal bija neizšķirts - 2:2.

Līdzsvars uz rezultātu tablo noturējās ļoti ilgi - visu otro trešdaļu un vairāk nekā pusi no pēdējā perioda. 52. minūtē norvēģietēm izdevās labi kombinācija, pēc kuras viņas tomēr ieraidīja bumbiņu Latvijas izlases vārtos - 3:2. Mūsu florbolistes izmisīgi centās atspēlēties, pamatlaika pēdējā minūtē latvietes pat mēģināja mainīt vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr gaidītā rezultāta nebija, tāpēc tika piedzīvots sāpīgs zaudējums ar 2:3. Labākās spēlētājas balvu mūsu izlasē saņēma vārtsardze Lauma Višņevska.