Pret slovākietēm - par vietu pusfinālā

04.11.2017

Šorīt Latvijas sieviešu izlasi florbolā gaida samērā sarežģīts uzdevums - lai iekļūtu Slovākijas pilsētā Nitrā notiekošā Sešu nāciju kausa izcīņas turnīra pusfinālā, mūsu meitenēm pēdējā apakšgrupas spēlē jāuzvar mājinieces slovākietes, turklāt, vēlams, ar divu vārtu pārsvaru. Mačs sāksies pulksten 10.00 pēc Latvijas laika, to būs iespējams skatīties interneta TV tiešraidē.

Sešu nāciju kausa izcīņas turnīrs florbolā sievietēm sākās vakar ar spēli starp mūsu apakšgrupas divām izlasēm - Polijas un Slovākijas. Sīvā cīņā ar 4:3 uzvarēja slovākietes. Vakarā polietēm laukumā bija jādodas vēlreiz - lai krustotu nūjas ar Latvijas valstsvienību. Jau pirmā perioda laikā divas reizes vadībā izvirzījās latvietes (1:0 un 2:1), taču pēc tam mūsu meitenes pašas pieļāva rupjas kļūdas aizsardzībā, ļaujot pretiniecēm rezultātu izlīdzināt. Pēc pirmā perioda uz rezultātu tablo bija neizšķirts (2:2), bet jau otrās trešdaļas pirmajā pusē pretinieces guva, kā vēlāk izrādījās, uzvaras vārtus - 3:2. Latviešu izmisīgie centieni atspēlēties palika bez rezultāta, jo bumbiņa spītīgi negāja poliešu vārtos. Turnīra pirmajā mačā latvietes piedzīvoja zaudējumu ar 2:3, par labāko spēlētāju mūsu komandā tika atzīta Laura Gaugere, kura ar 2 (1+1) punktiem bija arī rezultatīvākā.

Tomēr Latvijas izlase vēl nav zaudējusi cerības iekļūt turnīra pusfinālā, mūsu meitenes pat var uzvarēt apakšgrupā, tikai, lai to izdarītu, ar vismaz divu vārtu pārsvaru jāpārspēj mājinieces slovākietes. Ja spēle būs rezultatīva, pietiktu arī ar vienu vārtu pārsvaru, piemēram - 5:4.

Spēli starp Latvijas un Polijas izlasēm būs iespējams skatīties interneta TV tiešraidē: ŠEIT