Pastarīšu dueļa pirmajā spēlē "Ķekava" uzvar "Rīgu"

20.03.2017

Šovakar ar maču Ķekavas sporta namā starp "Ķekavu" un FK "Rīga" sākās ELVI florbola līgas vīriešiem izslēgšanas spēles par priekšpēdējo vietu turnīra tabulā. Uzvaru ar 10:7 izcīnīja ķekavieši, kuru rindās 6 (4+2) punkti Aivim Barkovskim. Sērija turpināsies līdz vienas komandas divām uzvarām.

Kamēr ELVI florbola līgas vīriešiem četras favorītes cīnās par iekļūšanu finālā, sezona vēl nav beigusies arī divām neveiksminiecēm - "Ķekavai" un "Rīgai", kuru dueļa mērķis ir 11.vieta turnīra tabulā. 11.vietas ieguvējiem nekāda balva vai kauss nepienāksies, bet tai komandai, kura paliks pēdējās vietā, nāksies savu vietu augstākajā sabiedrībā aizstāvēt cīņā ar kādu pretendenti no vīriešu 1.līgas.

Sērija, kas turpināsies līdz vienas komandas divām uzvarām, sākās šovakar Ķekavā. Rezultātu 4.minūtes sākumā ar precīzu metienu atklāja mājinieki Oskara Repkes personā (1:0), bet pāris minūtes pirms pamatlaika beigām savu veiksmi uzbrukumā sagaidīja rīdzinieki, kurus vadībā ar 2:1 izvirzīja Lauris Zaicevs un Jānis Belasovs. Ķekavieši tikai vienu sekundi pirms pārtraukuma paspēja atjaunot neizšķirtu - 2:2, rezultatīvais metiens Everta Emīla Gertsona kontā. Otrā trešdaļa pagāja tikpat sīvā un rezultatīvā cīņā, pēc kuras uz tablo joprojām bija neizšķirts - 5:5. Tikai pēdējā perioda laikā laukuma saimnieki spēja iegūt divu un pat triju vārtu pārsvaru, galarezultātā svinot svarīgu uzvaru ar 10:7, sērijā izvirzoties vadībā ar 1:0.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās atzina Aivi Barkovski, kurš ar 6 (4+2) punktiem bija arī rezultatīvākais. Pa trim punktiem savāca Renāts Degins un Kaspars Kovgers, bet divi goli Oskara Repkes kontā. Labākā spēlētāja balvu FK "Rīga" sastāvā saņēma divu vārtu autors Jānis Belasovs. Divi goli arī Laurim Zaicevam, 2 (1+1) punkti Jāņa Peica kontā, bet rezultatīvākais ar 3 (1+2) punktiem bija Toms Briedis. Sērijas nākamā spēle paredzēta 23.martā pulksten 20.00. Arī tā notiks Ķekavā, lai gan laukuma saimnieku lomā būs rīdzinieki.

"Ķekava" - FK "Rīga" 10:7 (2:2, 3:3, 5:2), sērijā 1:0

39:31 (7:10, 14:11, 18:10)

"Ķekava" – Aivis Barkovskis 6 (4+2), Renāts Degins 3 (1+2), Kaspars Kovgers 3 (0+3), Oskars Repke 2 (2+0), Kristaps Laugalis 1 (1+0), Vladislavs Čerņavskis 1 (1+0), Everts Emīls Gertsons 1 (1+0), Klāvs Jansons 1 (0+1), Ralfs Orste 1 (0+1).

FK "Rīga" – Toms Briedis 3 (1+2), Lauris Zaicevs 2 (2+0), Jānis Belasovs 2 (2+0), Jānis Peičs 2 (1+1), Madars Plepis 2 (0+2), Jānis Škutāns 1 (1+0), Jānis Klestrovs 1 (0+1), Toms Dāle 1 (0+1).