"Lekrings" vēlreiz uzvar "Pārgauju", būs septītā kauja par pusfinālu

12.03.2017

Titulētā Cēsu komanda "Lekrings" ELVI florbola līgas ceturtdaļfināla sērijā pret Stalbes "Pārgauju" spējusi atspēlēties no nepatīkamā rezultāta 1:3, panākot izlīdzinājumu (3:3). Šovakar sērijas sestajā mačā, kas notika Kocēnu sporta namā, cēsnieki svinēja uzvaru ar 5:4, ceļazīme uz pusfinālu tiks izcīnīta trešdien Cēsīs.

Sava kluba vēsturē pusfinālā vēl nekad nespēlējusī Stalbes "Pārgauja" pārliecinoši sāka ceturtdaļfināla sēriju pret septiņkārtējo čempioni "Lekringu" (Cēsis), pirmajā mačā viesos savus pretiniekus sakaujot ar 6:1. Arī otrajā spēlē "Pārgauja" bija pavisam tuvu panākumam, bet cēsnieki savā laukumā spēja izraut neizšķirtu pamatlaikā un uzvaru pagarinājumā - 5:4. Kocēnu sporta namā, ko par savu mājas spēļu laukumu izvēlējusies Stalbes komanda, "Pārgauja" svinēja divas pārliecinošas uzvaras (10:5 un 8:3), sērijā panākot jau 3:1. Vakar abas komandas bija atgriezušās Cēsīs, tur mājinieki uzvarēja ar 7:4, rezultāta starpību sērijā samazinot līdz 2:3.

Šodien Kocēnos abas komandas jau sesto reizi krustoja nūjas. Kocēnu sporta nams līdz šim ceturtdaļfināla sērijā ļoti veiksmīgs bija stalbiešiem, bet šovakar cīņu pārliecinoši sāka cēsnieki - bija nospēlētas tikai nedaudz vairāk par sešās minūtēm, kad Toms Rīsmanis un Jānis Melderis ar precīziem metieniem vadībā izvirzīja "Lekringu" - 2:0. Protams, ka "Pārgauja" nebija noskaņota palikt parādā - nepagāja ne trīs minūtes, kad Miķelis Koknesis Roops un Mārtiņš Rajeckis atjaunoja neizšķirtu rezultātu - 2:2. Otrajā trešdaļa ļoti maz darba bija spēles sekretariātam - neviena noraidījuma, neviena gola - rezultāts nemainījās (2:2). Toties pēdējais periods sākās ar viesu dominanci - vienus vārtus guva Toms Rīsmanis, bet divus - Aleksandrs Abramovs, izvirzot cēsniekus vērā ņemamā vadībā (5:2). Pamatlaika izskaņā problēmas sev sagādāja paši cēsnieki. 60.minūtes sākumā viņu vārtsargs Markuss Plūdums ļoti neveiksmīgi izmeta bumbiņu, trāpot pretiniekam. Tā nonāca pie Oskara Baloža, kurš bija precīzs - 3:5. Mājinieki mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, tas deva iespēju Mārtiņam Rajeckim iemest vēl vienu golu (4:5). Tiesa, līdz pamatlaika beigām bija palikušas tikai trīs sekundes - rezultāts vairs nemainījās un "Lekrings" varēja svinēt uzvaru ar 5:4, sērijā panākot izlīdzinājumu - 3:3.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma divu vārtu autors Aleksandrs Abramovs. Rezultatīvāks par viņu bija Toms Rīsmanis, kura kontā 3 (2+1) punkti. Par labāko starp stalbiešiem atzina Emīlu Eglīti, kurš ar rezultativitāti neizcēlās. 2 (1+1) punkti Oskara Baloža kontā, bet divus golus iemeta Mārtiņš Rajeckis. Sērijas septītā un reizē izšķirošā spēlē notiks trešdien, 15.martā, Cēsīs.

SK "Pārgauja" - "Lekrings" 4:5 (2:2, 0:0, 2:3), sērijā 3:3

27:22 (10:10, 7:5, 10:7)

SK "Pārgauja" – Mārtiņš Rajeckis 2 (2+0), Oskars Balodis 2 (1+1), Miķelis Koknesis Roops 1 (1+0), Kristiāns Miezītis 1 (0+1), Lauris Ābols 1 (0+1).

"Lekrings" – Toms Rīsmanis 3 (2+1), Aleksandrs Abramovs 2 (2+0), Artis Savins 2 (0+2), Jānis Melderis 1 (1+0), Andris Malkavs 1 (0+1), Pēteris Trekše 1 (0+1).