Juniori pret igauņiem izcīna visu laiku pārliecinošāko uzvaru

06.11.2016

Šodien Kocēnos otro pārbaudes spēli divu dienu laikā aizvadīja Latvijas un Igaunijas vīriešu U19 florbola izlases. Arī otrajā mačā panākumu guva latvieši, bet šoreiz viņi pamanījās uzstādīt uzreiz divus rekordus, ne tikai pirmo reizi vēsturē nosargājot savus vārtus neskartus, bet arī svinot savu pārliecinošāko uzvaru, kas fiksēta oficiālā spēlē - 15:0.

Kā Latvijas, tā arī Igaunijas junioru izlases cītīgi gatavojas savam pasaules čempionātam, kas nākamā gada maijā norisināsies Zviedrijas pilsētā Vekšē. Izmantojot starptautisko pārtraukumu, abas komandas bija vienojušās par divām pārbaudes spēlēm, kas vakar un šodien notika Kocēnu sporta namā. Ja jau vakar par rezultātu 7:2 varēja teikt, ka mūsu ziemeļu kaimiņi tika sakauti, tad rezultātam 15:0 grūtu pat piemeklēt atbilstošu epitetu.

Pirmo reizi bumbiņa sev ceļu uz igauņu vārtiem atrada jau 26.sekundē, kad tur to ieradīja Ralfs Orste (1:0). Līdz pirmajam pārtraukumam mūsu jaunieši bija izvirzījušies vadībā ar 4:0, bet otrajā trešdaļā iemeta vēl piecus golus, panākot jau 9:0. Kā izrādījās, latviešiem arī ar to nebija gana - pēdējā periodā viņi guva vēl par vieniem vārtiem vairāk, bet saviem pretiniekiem neļāva tikt pat pie goda vārtiem - 15:0.

Latvijas izlases vārtus neskartus nosargāja Artis Barkovs, kurš atvairīja visus 17 pretinieku metienus. Par labāko spēlētāju starp mūsu junioriem tika atzīts Raitis Ozols, kurš ar 6 (2+4) punktiem bija arī rezultatīvākais. 4 (3+1) punkti "hat-trick" speciālista Kristera Eglīša kontā, ar 3 (1+2) punktiem izcēlās Reino Ješēvics, bet pa diviem goliem iemeta Romualds Paulovičs un Ārnijs Kuratņiks. Mūsu florbolisti pa pretinieku vārtiem meta 47 reizes.

Latvija MU19 - Igaunija MU19 15:0 (4:0, 5:0, 6:0)
47:17 (16:3, 13:7, 18:7)
Latvija MU19 – Raitis Ozols 6 (2+4), Kristers Eglītis 4 (3+1), Reino Ješēvics 3 (1+2), Romualds Paulovičs 2 (2+0), Ārnijs Kuratņiks 2 (2+0), Everts Emīls Gertsons 2 (0+2), Renārs Jēkabsons 2 (0+2), Ralfs Orste 1 (1+0), Edgars Puriņš 1 (1+0), Mariss Giņko 1 (1+0), Niks Blumfelds 1 (1+0), Emīls Birķis 1 (0+1), Lauris Alvis Stiprais 1 (0+1).