Latvietes par ceļazīmi uz PČ finālturnīru cīnīsies Madridē

27.07.2016

img_6445.jpg

Starptautiskā florbola federācija (IFF) nosaukusi 2016.gada pasaules čempionāta sievietēm kvalifikācijas grupu sastāvus. Latvijas valstsvienība iekļauta EUR 4 grupā, kas par ceļazīmēm uz pasaules čempionāta finālturnīru Slovākija, sacentīsies Spānijas galvaspilsētā Madridē.

 

Latvijas sieviešu izlase, kas divos iepriekšējos pasaules čempionātos izcīnīja 5.vietu, arī valstsvienību rangā ieņem tieši piekto pozīciju. Mūsu florbolistes kvalifikācijas turnīrā cīnīsies vienā grupā (EUR 4) ar čehietēm (4.), ungārietēm (15.), spānietēm (19.) un ukrainietēm (-). Finālturnīram automātiski kvalificēsies pirmās un otrās vietas ieguvējas, bet izlasei, kas ierindosies trešajā vietā, būs savi rezultāti jāsalīdzina ar citu grupu trešās vietas ieguvējām. EUR 4 grupas turnīrs notiks nākamgad no 1. līdz 5. februārim Madridē, bet pasaules čempionāts Slovākijā - 2017.gada nogalē, no 1. līdz 9. decembrim.

 

Nākamā pasaules čempionāta florbolā sievietēm kvalifikācijas turnīram pieteicies komandu rekordskaits - 30. Trīs valstsvienībām tā būs debija tāda līmeņa turnīrā - Ukrainas, Irānas un Taizemes.  Eiropas zonas izlases savā starpā sadalīs desmit ceļazīmes, tās iegūs visu četru EUR kvalifikācijas grupu pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī divas labākās trešo vietu ieguvējas. No Āzijas un Okeānijas zonas finālturnīram kvalificēsies četras izlases, bet no Ameriku zonas - viena pārstāve. Mājinieces slovākietes pasaules čempionāta finālturnīrā piedalīsies bez kvalifikācijas.

 

TIESNEŠI