Šodien cīņa ar vācietēm par 7. vietu pasaulē

15.12.2019

Šodien pulksten 11.00 (pēc Latvijas laika) Šveices pilsētā Neišatelē notiekošā pasaules čempionāta florbolā finālturnīrā pēdējo spēli aizvadīs Jurija Fedulova vadītā sieviešu izlase, kas ar Vācijas valstsvienību cīnīsies par septīto vietu. Maču tiešraidē translēs televīzijas kanāls LTV 7.

Latvijas sieviešu florbola izlasei pasaules čempionāta finālturnīrā šīs būs jau septītā spēle. B apakšgrupas pirmajā mačā mūsu meitenes piedzīvoja smagu zaudējumu čehietēm (2:14), nākamajā dienā ļoti līdzvērtīgā cīņā ar 5:7 atzina Slovākijas valstsvienības pārākumu, bet pēc tam ar 1:16 piekāpās pasaules čempionēm zviedrietēm. Astotdaļfināla spēlē pret norvēģietēm latvietes tika pie pirmā panākuma (6:4), nodrošinot sev vietu pasaules labāko astotniekā, bet jau nākamajā dienā ceturtdaļfināla mačā ar 4:10 piekāpās mājiniecēm šveicietēm. Piektdien mūsu meitenēm bija pirmā brīvdiena, bet vakar viņas mazajā pusfinālā par 5.vietu ar 1:6 atzina poliešu pārākumu.

Vācija

Vācijas florbolistes, kurām pasaules rangā ir astotā vieta, finālturnīru sāka A apakšgrupā, kur ar 1:12 zaudēja mājiniecēm šveicietēm, ar 1:4 – polietēm, bet ar 0:17 atzina somiešu pārākumu. Astotdaļfinālā  vācietes tikai ar vienu vārtu pārsvaru (7:6) pārspēja singapūrietes, bet ceturtdaļfinālā ar 2:26 zaudēja pasaules čempionēm zviedrietēm. Vakar Vācijas izlase ar 1:6 piekāpās slovākietēm, kuras šodien ar polietēm dalīs 5.vietu pasaulē.

Pēdējo reizi Latvijas un Vācijas valstsvienības spēkiem mērojās tikai pirms diviem mēnešiem – Sešu valsts izaicinājuma turnīrā, kas notika Polijas pilsētā Novi Targā.Toreiz ar 6:2 uzvarēja latvietes, kuru labā divus vārtus guva Jūlija Rozīte, bet pa vieniem – Inga Ametere, Elizabete Pavlovska, Simona Grāpēna un Laura Gaugere. Arī citā tādā pašā turnīrā, kas divus gadus iepriekš norisinājās Slovākijas pilsētā Nitrā - 6:5. Pirmo bumbiņu vācietes toreiz pašas ieraidīja savos vārtos, bet vēl pa golam mūsu valstsvienības labā guva Evita Knopa, Elīza Elizabete Bērziņa, Anna Ankudinova, Paula Egle un Zeltīte Bankava. Turklāt Bankavas vārti šajā mačā bija izšķirošie, jo 45.minūtē viņa panāca 6:5. Pirms tam Latvijas un Vācijas izlases pat divas reizes tikās 2015.gada pasaules čempionātā, kas notika Somijas pilsētā Tamperē. Apakšgrupas spēle noslēdzās neizšķirti (3:3), mūsu komandā ar vārtu guvumiem divas reizes izcēlās Evelīna Garbare, bet vienu – Evita Knopa. Spēlē par 5.vietu latvietes uzvarēja Vācijas florbolistes ar 5:2. Četrus vārtus guva Diāna Isjomina, bet ar vienu precīzu metienu izcēlās Ieva Priede.