Otrajā spēlē igauņi tiek sakauti pārliecinoši

10.11.2018

Šodien Kocēnu sporta namā otro pārbaudes spēli aizvadīja Latvijas un Igaunijas vīriešu izlases, kas gatavojas pasaules čempionātam florbolā. Ja vakar latvieši izšķirošo pārsvaru ieguva tikai pamatlaika izskaņā (8:5), tad šodien mūsu ziemeļu kaimiņi tika sakauti pārliecinoši – 6:1. Par labāko spēlētāju Latvijas valstsvienības rindās atzina divu vārtu autoru Jāni Rajecki.

Vakar, kad turpat Kocēnos abas valstsvienības aizvadīja pirmo savstarpējo spēli, rezultātu atklāja igauņi, izvirzoties vadībā ar 2:0. Pēc pirmā perioda rezultāts bija neizšķirts (3:3), līdzsvars uz tablo bija arī septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām (5:5), tikai tad mūsu florbolistiem izdevās gūt trīs bezatbildes vārtus un svinēt uzvaru ar 8:5.

Šīsdienas mača sākumā divas reizes pēc kārtas ar vārtu guvumu izcēlās Latvijas izlases aizsargs Jānis Rajeckis, izvirzot mūsējos vadībā ar 2:0. Pirmā perioda izskaņā Morics Krūmiņš panāca jau 3:0. Šajā trešdaļā Latvijas valstsvienības vārtus sargāja Jānis Bramanis, kuram darba gan nebija daudz – viņš atvairīja abus pretinieku metienus. Otrajā periodā vārtus sargāt devās Ivars Dišereits. Gan viņš, gan viņa amata brālis igauņu vārtos darbojās nevainojami, tāpēc nākamo 20 minūšu laikā rezultāts nemainījās. Pēdējā periodā pa vārtiem Latvijas izlases labā guva Atis Stepāns, Pēteris Trekše un Rolands Kovaļevskis, panākot jau 6:0. Pavisam nedaudz pietrūka, lai Igaunijas florbolisti šajā spēlē paliktu pat bez goda vārtu guvumu, tomēr pamatlaika priekšpēdējās minūtes izskaņā arī Dišereitam nācās kapitulēt. Tomēr mūsu izlases uzvara tik un tā bija gana pārliecinoša – 6:1.

Par labāko spēlētāju Latvijas valstsvienībā tika atzīts Jānis Rajeckis, kura kontā divi goli. 2 (1+1) punktus sakrāja Pēteris Trekše. Latvijas izlase pa pretinieku vārtiem meta 33 reizes, kamēr igauņi atbildēja ar vien 13 raidījumiem. Šodien mūsu valstsvienības galvenais treneris Arto Rīhimeki nosauks tos 20 florbolistus, kuri novembra beigās dosies uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu, lai aizstāvētu mūsu valsts godu pasaules čempionātā.