"Valmiera" vēlreiz pieveic "Ķekavu" un iekļūst pusfinālā

04.03.2018

Par pirmo komandu, kas iekļuvusi ELVI florbola līgas vīriešiem pusfinālā, kļuvusi FBK "Valmiera", kas šovakar Vidzemes Olimpiskajā centrā pārspēja "Ķekavu" ar 7:5, ceturtdaļfināla sērijā triumfējot ar 4:0. Ceturtajā mačā pa trim rezultativitātes punktiem valmieriešu labā guva Mārtiņš Broks un Arnijs Kuratņiks.

Divas pirmās spēles ar "Ķekavas" un "Valmieras" piedalīšanos, kas notika Lielvārdē, bija īsti trilleri, jo abās tajās vispirms ķekavieši izvirzījās vadībā ar 3:0, bet pēc tam valmierieši viņus panāca un svinēja uzvaru ar vienu vārtu pārsvaru - 9:8 un 5:4. Vakar Vidzemes Olimpiskajā centrā "Valmiera" par saviem oponentiem bija pārāka ar 11:7. Šīvakara mačā, kas arī notika Valmierā, mājinieki Arnija Kuratņika personā spēles rezultātu atklāja jau 38. sekundē - 1:0. 5. minūtē ar vārtu guvumu atbildēja ķekavietis Edžus Bunka (1:1), bet pēc pirmā perioda "Valmiera" bija jau triju vārtu handikaps - 4:1. Otrajā trešdaļā abas komandas apmainījās ar vārtu guvumiem (5:2), bet pēdējā periodā Valmieras florbolisti savu pārsvaru sekmīgi nosargāja, mačā gūstot panākumu ar 7:5, bet visā sērijā - ar 4:0.

Labākā spēlētāja balva uzvarētāju rindās tika pasniegta vārtsargam Agrim Rogainim, kurš atvairīja 28 no 33 pretinieku metieniem. Rezultatīvākie viņa komandā ar 3 (2+1) punktiem katram bija Mārtiņš Broks un Arnijs Kuratņiks, divi goli Edvarda Voldemāra Kažmera kontā, bet 2 (1+1) punktus sakrāja Gatis Liepiņš. Par labāko starp ķekaviešiem atzina aizsargu Tomu Mežotni, kurš ar rezultativitāti neizcēlās, viņa komandas biedrs Edžus Bunka izcēlās ar diviem vārtu guvumiem. Līdz ar to "Ķekavai" šī sezona ir noslēgusies, bet "Valmierai" jāgaida savi pretinieki pusfinālā. Tie tiek noskaidroti Lielvārdes un Stalbes komandu duelī.

FBK "Valmiera" - "Ķekava" 7:5 (4:1, 1:1, 2:3), sērijā 4:0

30:33 (11:8, 9:10, 10:15)

FBK "Valmiera" - Mārtiņš Broks 3 (2+1), Arnijs Kuratņiks 3 (2+1), Edvards Voldemārs Kažmers 2 (2+0), Gatis Liepiņš 2 (1+1), Matīss Salmiņš 2 (0+2).

"Ķekava" - Edžus Bunka 2 (2+0), Klāvs Jansons 1 (1+0), Ēriks Akulovs 1 (1+0), Toms Gredzens 1 (1+0), Gints Timoško 1 (0+1), Kristaps Laugalis 1 (0+1), Matīss Jansons 1 (0+1), Aivis Hammers 1 (0+1), Matīss Jansons 1 (0+1), Artūrs Jansons 1 (0+1).