Rīhimeki paziņojis izlases sastāvu PČ kvalifikācijas turnīram

03.01.2018

img_8495edit.jpg

Latvijas vīriešu florbola izlases galvenais treneris Arto Rīhimeki nosaucis tos 20 spēlētājus, kuri no 30. janvāra līdz 3. februārim piedalīsies pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā Valmierā, cīnoties par ceļazīmi uz PČ finālturnīru, kas norisināsies 2018. gada decembra sākumā Čehijas galvaspilsētā Prāgā.

 

Somu speciālists A.Rīhimeki valstsvienības divdesmitniekā iekļāvis divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 11 uzbrucējus. Vislielākā pārstāvniecība ir no komandas "Betsafe/Ulbroka" -  pieci spēlētāji. Četri florbolisti būs no "Talsu NSS/Krauzera", trīs - no "Lielvārdes/Fat Pipe", divi - no Cēsu "Lekringa", bet pa vienam no Liepājas komandas "Kurši/Ekovalis" un Stalbes "Pārgaujas". Pārējie četri izlasē iekļautie florbolisti (brāļi Jānis un Andris Rajeckis, Artūrs Jurševskis un Morics Krūmiņš) spēlē Šveices, Čehijas un Somijas līgās. Saskaņā ar jauno kārtību, trenerim bija jāpaziņo arī desmit rezervistu saraksts. Šajā sarakstā iekļauti florbolisti nepieciešamības gadījumā varēs aizstāt kādu no izlasē jau iekļautajiem spēlētājiem.

 

Pasaules čempionāta florbolā kvalifikācijas turnīrs grupas EUR3 izlasēm, starp kurām ir arī Latvijas valstsvienība, notiks no 30. janvāra līdz 3. februārim Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā. Latviešu pretinieki šajā turnīrā būs ungāri (30.01.), itālieši (31.01.), krievi (01.02.), islandieši (02.02.) un šveicieši (03.02.). Latvijas vīriešu florbola izlase pasaules rangā šobrīd ieņem 7. vietu, Šveices - 3. vietu, Krievijas - 15. vietu, Itālijas - 21. vietu, Ungārijas - 30. vietu, bet Islandes - 32. vietu. Pasaules čempionāta finālturnīram noteikti kvalificēsies pirmo un otro vietu izcīnījušās valstsvienības, bet trešās vietas ieguvēji tikai tad, ja viņu rezultāts būs labākais vai otrs labākais starp četru Eiropā notiekošo kvalifikācijas turnīru tās pašas pozīcijas īpašniekiem. Pasaules čempionāta finālturnīrs notiks no 1. līdz 9. decembrim Čehijas galvaspilsētā Prāgā.

 

Latvijas vīriešu izlase:

Nr.p.k.

Vārds un Uzvārds

P.

Komanda

1.

Jānis Rajeckis

A

Kloten-Bulach Jets (Šveice)

2.

Artūrs Jurševskis

A

itelligence Bulldogs Brno (Čehija)

3.

Gvido Lauga

U

SK Pārgauja

4.

Toms Akmeņlauks

U

Lielvārde/Fat Pipe

5.

Andris Rajeckis

U

Floorball Thurgau (Šveice)

6.

Morics Krūmiņš

A

Nokian KrP (Somija)

7.

Artis Raitums

U

Talsu NSS/Krauzers

8.

Pēteris Trekše

U

Lekrings

9.

Toms Bitmanis

A

Talsu NSS/Krauzers

10.

Atis Blinds

U

Lielvārde/Fat Pipe

11.

Juris Gribusts

A

Betsafe/Ulbroka

12.

Rolands Kovaļevskis

U

Betsafe/Ulbroka

13.

Edžus Ceriņš

U

Betsafe/Ulbroka

14.

Jānis Ragovskis

A

Talsu NSS/Krauzers

15.

Kārlis Jānis Petrovskis

A

Betsafe/Ulbroka

16.

Mihails Kostusevs

U

Kurši/Ekovalis

17.

Jānis Salcevičs

V

Lielvārde/Fat Pipe

18.

Ivars Dišereits

V

Betsafe/Ulbroka

19.

Aleksandrs Abramovs

U

Lekrings

20.

Andris Blumbahs

U

Talsu NSS/Krauzers

Galvenais treneris: Arto Rīhimeki

Treneris: Pertu Kitehonka

Treneris: Ingus Laiviņš

 

Rezerves sastāvs: Agris Rogainis (FBK Valmiera), Gatis Liepiņš (FBK Valmiera), Artis Savins (Lekrings), Mārtiņš Broks (FBK Valmiera), Jakobs Karlsons (Ticino Unihockey, Šveice), Edgars Puriņš (SK Pārgauja), Arnijs Kuratņiks (FBK Valmiera), Atis Stepāns (Rubene), Ivo Balodis (FBK Valmiera) un Ingars Matisons (Rubene).

 

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Arto Rīhimeki nesenajā intervijā uzsvēra, ka mūsu izlases galvenais mērķis, protams, ir kvalificēties PČ finālturnīram Prāgā. Valstsvienība vēlas turpināt attīstīt un uzlabot savu spēles modeli. Šī būs pirmā reize, kad reālās spēlēs tiks izmantota šī sistēmu, jo septembrī notikušā pārbaudes turnīra laikā tā vēl nebija pilnībā atstrādāta. Valstsvienība ir aizvadījusi kvalitatīvu sagatavošanās posmu, tai ir jauna spēles sistēma, kam pilnībā tic visi komandas dalībnieki. Treneris ir pārliecināts, ka fani laukumā redzēs pavisam jaunu Latvijas izlasi, kas spēlēs skatāmu un uzvarošu florbolu.

TIESNEŠI