Latvijas vīriešu izlase izcīna Nāciju kausu

06.11.2016

Par Vācijā notiekošā Nāciju kausa izcīņas turnīra florbolā uzvarētāju vēl pirms pēdējās spēles kļuvusi Latvijas vīriešu izlase, kas savā šīsdienas mačā ar 4:1 pieveica dāņus. Labākā spēlētāja balvu saņēma aizsargs Morics Krūmiņš, kura kontā perfekti realizēts soda metiens.

Latvijas izlase turnīru, kas notiek Vācijas pilsētā Veisenfelsā, sāka piektdien ar negaidīti pārliecinošu uzvaru pār norvēģiem - 8:1. Vakar mūsu florbolisti ar 7:3 sarūgtināja laukuma saimniekus vāciešus. Arī dāņi bija uzvarējuši Vācijas izlasi (3:2), bet vakar viņi ar vienu vārtu starpību piekāpās Norvēģijas valstsvienībai (5:6). Dānijas izlase pirms spēles ar latviešiem saglabāja teorētiskas cerības uz pirmo vietu, bet tad tai jau pamatlaikā vajadzēja ar pēc iespējas lielāku rezultātu pieveikt mūsu komandu. Latviešiem pirmās vietas un Nāciju kausa iegūšanai pietika ar vienu punktu, bet skaidrs, ka mūsu florbolistu mērķis bija tikai uzvara, kas gūta, pateicoties saturīgam sniegumam.

Norvēģija

Divās pirmajās turnīra spēlēs rezultātu atklāja latvieši. Kā izrādījās jau 2.minūtē, arī šis mačs nebija izņēmums - Rolanda Kovaļevska piespēlēto bumbiņu pretinieku cietoksnī ieraidīja Andris Rajeckis - 1:0. Pēc trim minūtēm Andra Rajecka izlaušanos viens pret vienu ar pretinieku vārtsargu neatļauti kavēja uzreiz divi dāņu florbolisti, par ko uz pretinieku vārtiem tika piespriests soda metiens. To filigrāni realizēja Morics Krūmiņš, izvirzot latviešus vadībā ar 2:0. Līdz šim Latvijas Veisenfelsā Latvijas izlase ne reizi nebija ielaidusi vārtus pirmajā periodā, bet nu šī sērija tika pārtraukta - 10.minūtē pēc Lukasa Eldholma metiena kapitulēja arī Jānis Salcevičs - 2:1. Tajā pašā laikā mūsu florbolisti abās iepriekšējās spēlēs pirmajā periodā bija guvuši pa četriem vārtiem. Arī mačā pret dāņiem šī patīkamā tradīcija tika ievērota - 13.minūtē izcēlās Atis Stepāns, kurām asistēja Aleksandrs Abramovs (3:1), bet 18.minūtē pēc Toma Akmeņlauka piespēles vārtus guva Toms Bitmanis - 4:1.

Lai gan vēl bija jāspēlē 40 minūtes, skatītāji šajā mačā vārtu guvumus vairs nesagaidīja. Lieli nopelni šajā apstāklī bija abu komandu vārtsargiem. Vēl būtu jāpiemin, ka turnīra abos pirmajos mačos mūsu spēlētājiem nebija izdevības izmēģināt spēli skaitliskajā vairākumā vai mazākumā. Arī mačā pret dāņiem tāda reize nepienāca, lai gan vismaz bija izdevība pāris minūtes uzspēlēt četratā pret četriem, jo pēdējā periodā savā strapā kaut ko nesadalīja Mārtiņš Rajeckis ar savu pretspēlētāju, tāpēc abi tika noraidīti uz divām minūtēm katrs.

Latvijas izlase uzvarēja arī turnīra trešajā mačā (4:1), kļūstot par Nāciju kausa ieguvēju. Jāatzīst, ka spēlētāju sejās īpašas sajūsmas par šo faktu nebija, jo visiem ir skaidrs - spēles Vācijā bija tikai ģenerālmēģinājums pasaules čempionātam, kas pēc mēneša notiks savu līdzjutēju priekšā - Rīgā. Par Lielientāles turnīra pēdējā mača labāko spēlētāju tika atzīts Morics Krūmiņš. Apbalvošana, kuras laikā tiks paziņota arī turnīra simboliskā izlase, paredzēta pēc spēles starp Vācijas un Norvēģijas izlasēm - pulksten 17.15 (pēc Latvijas laika). Latvijā mūsu florbolisti atgriezīsies rīt agrā pēcpusdienā.