Izlase turnīru sāk ar visu laiku pārliecinošāko uzvaru pār norvēģiem

04.11.2016

Šodien Vācijas pilsētā Lielientālē ar spēli starp Latvijas un Norvēģijas vīriešu izlasēm sākās Nāciju kausa izcīņas turnīrs florbolā. Negaidīti pārliecinošu uzvaru ar 8:1 guva mūsu florbolisti, kuru rindās par labāko spēlētāju tika atzīts Toms Bitmanis.

Latvijas vīriešu florbola izlase ar Norvēģijas valstsvienību līdz šim bija tikusies 13 reižu, divi mači noslēdzās neizšķirti, astoņos uzvarēja skandināvi, bet trijos (tie visi bija PČ un izšķīra 5.vietas likteni) pārāki izrādījās latvieši. Jāpiebilst, ka līdz šim ne reizi Latvijas vīriešu izlase nebija pieveikusi norvēģus vairāk nekā ar vienu vārtu pārsvaru.

Šodien Vācijas pilsētā Lilientāle (ļoti netālu no Brēmenes) sākās Nāciju kausa izcīņas turnīrs, kurā Latvijas izlasei triju dienu laikā jātiekas ar norvēģiem, vāciešiem un dāņiem. Norvēģijas pārbaudījums mūsu florbolistus gaidīja jau turnīra pirmajā dienā, lai gan jāatzīst, ka latvieši ar to galā tika ļoti viegli. Jau 6.minūtē Toms Bitmanis atklāja rezultātu, pārvēršot vārtu guvumā Arta Raituma piespēli - 1:0. Tas gan vēl neko neliecināja, bet pirmās trešdaļas pēdējās minūtēs rezultāts kļuva jau 4:0, jo vēlreiz izcēlās Bitmanis, kā arī pa golam iemeta Pēteris Trekše un Mikus Valpēters. Lai arī florbolā četru vārtu pārsvars nav nekas, norvēģiem šis bija nopietns trauksmes zvans.

Otro periodu skandināvi sāka ar citu vārtsargu savā cietoksnī. Vismaz 20 minūtes viņš ar mūsu spēlētāju metieniem galā tika labi, lai gan arī Andis Blinds Latvijas izlases vārtos turpināja darboties nevainojamu - 4:0. Pēdējā perioda otrās minūtes sākumā tika gūti vēl vieni vārti, arī tie bija latviešu rēķinā - pēc Morica Krūmiņa piespēles rezultatīvs bija Toms Akmeņlauks - 5:0. Mazāk nekā 15 minūtes pirms pamatlaika beigām mūsu vārtsargs Andis Blinds droši vien jau bija nodomājis, ka labi būtu pretiniekus atstāt "sausā", tomēr tas neizdevās tieši 13 minūtes pirms finālsvilpes norvēģis Kristofers Larsbraten no labā stūra meta spēcīgi un ļoti precīzi - 1:5. Kā vēlāk izrādījās, tie šoreiz bija Norvēģijas izlases goda vārti - atlikušajā laikā vēl pa golam pretinieku cietoksnī iemeta Artis Raitums, Pēteris Trekše un Artūrs Jurševkis, ļaujot mūsu izlasei svinēt ļoti pārliecinošu panākumu ar 8:1.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē atzina divu pirmo vārtu autoru Tomu Bitmani, bet starp norvēģiem labākā spēlētāja balvu saņēma Daniels Gids. Vēl Latvijas izlases labā divus vārtus guva Pēteris Trekše, bet pa 2 (1+1) punktiem savāca Toms Akmeņlauks, Mikus Valpēters un Artis Raitums.

Latvija - Norvēģija 8:1 (4:0, 0:0, 4:1)
 32:13 (12:5, 11:5, 9:3)
Latvija - Toms Bitmanis 2 (2+0), Pēteris Trekše 2 (2+0), Artis Raitums 2 (1+1), Toms Akmeņlauks 2 (1+1), Mikus Valpēters 2 (1+1), Artūrs Jurševskis 1 (1+0), Jānis Rajeckis 1 (0+1), Atis Blinds 1 (0+1), Andris Rajeckis 1 (0+1), Morics Krūmiņš 1 (0+1), Gints Klēģers 1 (0+1).
Norvēģija - Kristofers Larsbratens Bake 1 (1+0), Sindre Bjerknes 1 (0+1).