Kirilova atvaira 59 metienus, lauvas gūst pirmo uzvaru

16.10.2016

ELVI florbola līgā sievietēm vairs nav nevienas komandas, kam nebūtu kaut viena uzvara. Kā pēdējās pie panākuma tika "Rīgas Lauvu" florbolistes, kuras šovakar viesos ar 7:4 pārspēja "Ķekavu", liedzot pretiniecēm kļūt par turnīra līderēm. Labākās spēlētājas balvu uzvarētāju rindās saņēma vārtsardze Kristīne Kirilova, kura tika galā ar 59 no 63 pretinieču metieniem.

Pirms šīvakara mača "Rīgas Lauvas" bija aizvadījusi trīs spēles, bet pie punktiem rīdziniecēm vēl nebija lemts tikt. FK "Ķekava", kam bija tas gods būt laukuma saimniecei, četrās spēlēs bija guvusi trīs uzvaras, savācot deviņus punktus. Ja ķekavietēm uzvaru sēriju izdotos pagarināt, viņas šovakar būtu kļuvušas par turnīra līderēm, tomēr, kā jau ne pirmo reizi izrādījās, tādiem apsvērumiem laukumā vairs nav nekādas nozīmes. "Rīgas Lauvas" maču Ķekavas sporta namā sāka vareni - pirmajā periodā tieši viešņām piederēja iniciatīva - nebija pagājušas sešas minūtes, kad pēc Lindas Dadajevas, Ievas Dimantes un Lindas Lubgānes metieniem viņas bija izvirzījušās vadībā ar 3:0. 9.minūtē Zanda Bergmane vienus vārtus atguva (1:3), bet punktu pirmajai trešdaļai ar rezultatīvu raidījumu pielika Monika Džigure - 4:1.

Jau otrajā periodā ķekavietes burtiski pamodās un uzsāka izmisīgu pakaļdzīšanos. Spēles vidū divas reizes pēc kārtas uzbrukumā izcēlās Paula Brunovska, atgriežot Ķekavas komandai cerības uz labvēlīgu iznākumu - 3:4. Tomēr vēlreiz savu vārdu teica Monika Džigure, ļaujot rīdziniecēm otrajā pārtraukumā doties ar divu vārtu handikapu - 5:3. Pēdējā perioda vidū uzbrukumā vēlreiz izcēlās rīdziniece Linda Dadajeva - 6:3. Jau divas ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām FK "Ķekava" treneris sāka mainīt vārtsardzi pret sesto laukuma spēlētāju. 59.minūtē Elīnai Drēziņai izdevās vienus vārtus atgūt (4:6), tomēr pēdējo vārdu atkal teica Rīgas florbolistes - pamatlaika pēdējā minūtē sev "hat-trick" noformēja "Rīgas Lauvu" rezultatīvākā spēlētāja Linda Dadajeva, kura ieraidīja bumbiņu tobrīd tukšajos ķekaviešu vārtos - 7:4.

Labākās spēlētājas balvu uzvarētāju rindās saņēma Kristīne Kirilova, kura atvairīja 59 no 63 pretinieču metieniem. Rezultatīvākā viņas komandā ar 5 (3+2) punktiem bija Linda Dadajeva, bet Monikas Džigures kontā divi goli. Par labāko starp ķekavietēm atzina Paulu Brunovsku, kura ar diviem vārtu guvumiem bija arī rezultatīvākā.

FK "Ķekava" - "Rīgas Lauvas" 4:7 (1:4, 2:1, 1:2)

63:43 (16:18, 25:11, 22:14)

FK "Ķekava": Paula Brunovska 2 (2+0), Elīna Drēziņa 1 (1+0), Zanda Bergmane 1 (1+0), Evija Poļakova 1 (0+1), Sintija Kalvāne 1 (0+1), Gundega Vancāne 1 (0+1).

"Rīgas Lauvas": Linda Dadajeva 5 (3+2), Monika Džigure 2 (2+0), Ieva Dimante 1 (1+0), Linda Lubgāne 1 (1+0), Ieva Ločmele 1 (0+1), Anna Ankudinova 1 (0+1).