Igaunijas izlase savā debijā pārspēj "Rubeni"

01.10.2016

Šodien ELVI florbola līgā sievietēm debitēja Igaunijas sieviešu izlase, kas piedalīšanos Latvijas Virslīgā izmanto, lai sagatavos pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīram. Igaunietes viesojās Kocēnos pie Latvijas čempiones "Rubenes", ko sīvā cīņā pārspēja papildlaikā - 6:5. Kocēniešu rindās rezultatīvākā ar 3 (2+1) punktiem bija Evita Rudzīte.

Kocēnu "Rubenes" un Igaunijas sieviešu izlases dueļa pirmajā periodā pie vārtu guvumiem tika tikai mājinieces - pēc Baibas Jurušas un Evitas Rudzītes metieniem rezultāts kļuva 2:0. Toties otrās trešdaļas sākumā igaunietēm vajadzēja tikai četras minūtes, lai panāktu izlīdzinājumu (2:2). Pa golam iemeta Līna Loiha un Kate Loida. Tomēr jau līdz otrajam pārtraukumam kocēnietes atguva divu vārtu handikapu - 4:2. Pēdējā perioda sākumā "Rubenes" pārsvars sasniedza pat trīs vārtus (5:2), taču tad viešņas uzsāka samērā sekmīgu pakaļdzīšanos. 55.minūtē rezultāts atkal kļuva neizšķirts (5:5), turklāt Kocēnu komandas florbolistes pašas ieraidīja bumbiņu savos vārtos. Līdz pamatlaika beigām nevienai no sāncensēm izcelties vairs neizdevās. Papildlaikā Igaunijas florbolistēm vajadzēja tikai 16 sekundes, lai gūtu uzvaras vārtus - 6:5. Izšķirošais metiens Merli Kaljuves kontā.

Par labāko spēlētāju Kocēnu komandas rindās atzina Evitu Rudzīti, kura ar 3 (2+1) punktiem bija arī rezultatīvākā. Pa 2 (1+1) punktiem sakrāja Edīte Bankava un Laura Gaugere. Labākās spēlētājas balvu starp uzvarētājām saņēma Līna Luiha, kurai šajā mačā 5 (3+2) punkti. Viņas komandas biedrenei Merli Kaljuvei 3 (1+2) punkti.

"Rubene" - Igaunijas izlase - 5:6 ET (2:0, 2:2, 1:3, 0:1)

29:31 (8:9, 12:10, 9:11, 0:1)

"Rubene" – Evita Rudzīte 3 (2+1), Edīte Bankava 2 (1+1), Laura Gaugere 2 (1+1), Baiba Juruša  1 (1+0), Lība Daija Mikova 1 (0+1), Rebeka Laure 1 (0+1).

Igaunijas izlase - Līna Luiha 5 (3+2), Merli Kaljuve 3 (1+2), Kate Loida 1 (1+0), Berita Olla 1 (0+1).