Juniores zaudē slovākietēm un vietu A divīzijā

07.05.2016

izlase_ametere.jpg

Pēc paša sliktākā scenārija savu dalību pasaules čempionātā, kas šonedēļ notiek Kanādas pilsētā Belvilā, noslēgusi Latvijas sieviešu U19 florbola izlase. Mūsu meitenes šodien ar 5:9 piekāpās Slovākijas valstsvienībai, ierindojoties tikai 8.vietā, kas nozīmē, ka nākamajā tāda līmeņa turnīrā viņām būs jācīnās B divīzijā. Šīsdienas mačā ar 5 (3+2) punktiem izcēlās Inga Ametere, kura saņēma labākās spēlētājas balvu.

 

Latvijas izlases meitenes arī čempionāta pēdējā spēlē ieradumus nemainīja, jau 2.minūtē pēc slovākiešu tāla metiena nonākot zaudētājās ar 0:1. Šoreiz gan latvietēm ļoti ātri izdevās rezultātu izlīdzināt - pēc 18 sekundēm, saņēmusi Lindas Dadajevas piespēli, ar tikpat tālu un precīzu metienu atbildēja Inga Ametere - 1:1. Turpinājās samērā līdzvērtīga cīņa, līdz 16.minūtē Slovākijas florbolistes realizēja vēl vienu tikpat tālu raidījumu (1:2), bet arī šoreiz mūsu florbolistes spēja atbildēt - 18.minūtē aizturētā soda laikā pēc Ingas Ameteres piespēles bumbiņu slovākiešu vārtu tuvajā stūrī ievirzīja Monika Džigure - 2:2. Tiesa, līdz pirmajam pārtraukuma pretinieces atjaunoja vienu vārtu pārsvaru (3:2), bet pašas otrās trešdaļas sākumā izvirzījās vadībā jau ar 4:2. Spēles ritējums it kā nomierinājās - otrā perioda laikā vairāk vārtu guvumu nebija. Jāpiebilst, ka vārtsardze Jana Filipsone spēja atvairīt vienu soda metienu.

 

Īsts golu birums sākās pēdējā trešdaļā. Pirmās uzgavilēja latvietes - brīdī, kad katra komandā bija pa četrām laukuma spēlētājām, vārtus guva Inga Ametere, kurai asistēja Paula Sloģe - 3:4. Taču mūsu prieki nebija jau ilgi - jau nākamajā pretuzbrukumā slovākietes atjaunoja divu vārtu pārsvaru (5:3), bet 49.minūtē panāca jau 6:3. Uzreiz pēc tāda pavērsiena Latvijas izlases treneri pieņēma lēmumu pirmās maiņas laikā laukumā vārtsarga vietā sūtīt vēl vienu spēlētāju. To izmantoja pretinieces, kuras sagaidīja latviešu kļūdu un praktiski izšķīra mača likteni - 7:3. 55.minūtē rezultāts kļuva latvietēm pavisam nepatīkams (3:9), bet vismaz šo rādītāju mūsu meitenēm izdevās kaut nedaudz uzlabot - 58.minūtē savus pirmos vārtus šajā čempionātā guva Paula Sloģe, kurai asistēja Inga Amitere (4:9), bet 59.minūtē sev "hat-trick" noformēja pati Ametere (piespēli izdarīja Kristiāna Grāvīte) - 5:9.

 

Šis zaudējums nozīmēja, ka latvietes pasaules čempionāta A divīzijas turnīrā ierindojušas tikai 8.vietā, tāpēc pēc diviem gadiem Šveicē viņām būs jācīnās B divīzijā. Par šī mača labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās atzina Ingu Ameteri, kura ar 5 (3+2) punktiem bija rezultatīvākā. Otrā rezultatīvākā ar 2 (1+1) punktiem bija Paula Sloģe.


SPORTS VIENO!