Latvietes pragmatiski apspēlē Vācijas izlasi

18.10.2019

Polijas pilsētā Novi Targā notiekošo Sešu nāciju izaicinājuma turnīru florbolā ar pārliecinošu panākumu sākusi Latvijas sieviešu izlase, kas ar 6:2 uzvarēja vācietes. Mūsu komandas labā pa trim rezultativitātes punktiem guva Simona Grāpēna un Jūlija Rozīte, kura vēl arī saņēma labākās spēlētājas balvu.

Nevarētu teikt, ka Latvijas un Vācijas sieviešu izlašu duelī kādai no komandām piederētu izteikts teritoriālais pārsvars. Mača sākumā vācietes nedaudz iespieda mūsu florbolistes viņu aizsardzības zonā, bet arī latvietes nekavējās ar savu atbildi. Rezultāts tika atklāts 7.minūtē, kad Samantas Bērziņas mestā bumbiņa atleca pie Jūlijas Rozītes, kura no labās malas meta precīzi – 1:0. Jau 9.minūtes sākumā ar vārtu guvumu atbildēja vācietes – 1:1, tā noslēdzās pirmais periods. 21.minūtē ar patālu metienu latvietes vēlreiz vadībā izvirzīja Inga Ametere, bet 26.minūtē Elizabete Pavlovska panāca jau 3:1. Pēdējā periodā vācietes guva vēl vienus vārtus, bet pārliecinošu uzvaru ar 6:2 varēja svinēt Latvijas izlase, kuras labā vēl pa golam iemeta Jūlija Rozīte, Simona Grāpēna un Laura Gaugere.

Slovākija

Labākās spēlētājas balvu Latvijas komandā saņēma Jūlija Rozīte, kurai šajā mačā 3 (2+1) punkti. Ar 3 (1+2) rezultativitātes punktiem izcēlās Simona Grāpēna, bet 2 (1+1) punkti Laurai Gaugerei. Latvietes pa pretinieču vārtiem šajā spēlē meta 22 reizes, bet mūsu vārtsardze Kristīne Kirilova atvairīja 13 no 15 pretinieču metieniem. Jāatgādina, ka šajā turnīrā spēles ilgums ir 45 (3x15) minūtes. Jau šovakar, pulksten 20.00 (pēc Latvijas laika), latvietes dosies laukumā, lai aizvadītu otro spēli, mērojoties spēkiem ar Dānijas florbolistēm.