Dāņi ar pacietīgu spēli izmet latviešus no pasaules TOP-8

07.12.2016

Šovakar "Arēnā Rīga" traģēdiju piedzīvoja Latvijas vīriešu florbola izlase, kas pasaules čempionāta astotdaļfināla spēlē izsēja triju vārtu pārsvaru un pēcspēles metienu sērijā ar 5:6 piekāpās dāņiem, pirmo reizi pēdējo 16 gadu laikā paliekot ārpus astoņu labāko izlašu loka.

Latvijas vīriešu florbola izlasei atstotdaļfināla spēle pret dāņiem bija jau ceturtā pašu mājā notiekošajā čempionātā. Ceturto reizi latvieši kā pirmie nonāca zaudētāju lomā, turklāt jau 22.sekundē - 0:1. 16.minūtē mūsējie zaudēja jau ar 0:2, bet līdz pirmajam pārtraukumam vienus vārtus vēl paspēja atgūt - 1:2, skaitlisko pārsvaru pusminūti pirms pirmā pārtraukuma realizēja Jānis Rajeckis, kuram asistēja Toms Akmeņlauks. Otro trešdaļu mūsu valstsvienība sāka vareni, sešu minūšu laikā izvirzoties vadībā ar 5:2. Vārtus guva Andris Rajeckis (piespēle Moricam Krūmiņam), Artis Raitums (Pēteris Trekše), Pēteris Trekše un Toms Akmeņlauks (Gints Klēģers). Diemžēl, cīņas turpinājumā latviešu uzbrukums burtiski apstājās, bet Dānijas florbolisti pēdējā trešdaļā vienus pēc otriem guva trīs vārtus, atspēlējot visu savu deficītu - 5:5.

Pagarinājumā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā uz Artūra Jurševska un Toma Akmeņlauka goliem pretinieki atbildēja ar trim realizētiem bullīšiem - 5:6. Par labāko spēlētāju Latvijas izlases sastāvā atzina Ingu Laiviņu, bet pretinieku komandā tāds gods tika Andreasam Pedersenam Gladam. Dāņi iekļuva turnīra ceturtdaļfinālā, kur mērosies spēkiem ar Somijas valstsvienību, bet Latviešiem, kuri pirmo reizi kopš 2016.gada nebūs starp pasaules astoņām labākajām izlasēm, būs jāpacīnās par 9.vietu. Rīt pulksten 13.00 "Arēnā Rīga" latvieši tiksies ar Kanādas florbolistiem.

Pasaules čempionāts florbolā
Latvija - Dānija 5:6 (1:2; 4:0; 0:3; 0:0; 0:1)
Rezultatīvākie spēlētāji Latvijas izlasē: Pēteris Trekše 2 (1+1), Toms Akmeņlauks 2 (1+1), Jānis Rajeckis 1 (1+0), Andris Rajeckis 1 (1+0), Artis Raitums 1 (1+0), Morics Krūmiņš 1 (0+1), Gints Klēģers 1 (0+1)