Latvijas izlase cīnās neizšķirti ar norvēģiem

06.12.2016

Šovakar "Arēnā Rīga" pasaules čempionāta apakšgrupas pēdējo spēli aizvadīja Latvijas vīriešu florbola izlase, kas spēkojās ar savu mūžseno konkurenti - Norvēģijas valstsvienību. Ārkārtīgi spraigā cīņa, ko klātienē noskatījās gandrīz pieci ar pusi tūkstoši līdzjutēju, noslēdzās neizšķirti (5:5), par labāko spēlētāju starp latviešiem atzina šīsdienas jubilāru Moricu Krūmiņu.

Rezultātu šajā principiālajā mačā jau 2.minūtē atklāja norvēģi (0:1), bet mūsu florbolisti ātri vien atguvās. 8.minūtē Moric Krūmiņa lieliska piespēle atrada Artūru Jurševski, kurš meta nekļūdīgi (1:1), 10.minūtē savus pirmos vārtus šajā pasaules čempionātā guva Toms Akmeņlauks, kuram asistēja Andris Malkavs (2:1), bet 15.minūte Morics Krūmiņš pēc Ingus Laiviņa piespēles panāca jau 3:1. Otrajā trešdaļā turpinājās līdzvērtīga cīņa, bet pirmie savu iespēju izmantoja skandināvi, kuri 25.minūtē rezultāta starpību samazināja līdz minimumam (2:3). Nekavējoties sekoja latviešu atbilde, kuras laikā savus pirmos vārtus guva pasaules čempionātu debitants Mikus Valpēters, kuram ar labu piespēli palīdzēja Toms Bitmanis - 4:2. Pēc otrā perioda latviešiem gan atkal tikai vienu vārtu pārsvars - 3:4.

47.minūte lielisku kombināciju uzbrukumā izspēlēja Pēteris Trekše un Mārtiņš Raitums, to ar neatvairāmu metienu noslēdza mūsu rezultatīvākais spēlētājs Raitums, atjaunojot divu vārtu pārsvaru (5:3). Norvēģijas florbolisti gan nedomāja padoties - 52.minūtē viņi jau trešo reizi samazināja rezultāta starpību līdz minimumam - 4:5. Jau divas ar pusi minūtes pirms spēles beigām pretinieki sāka mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Daudz netrūka, ka to savā labā būtu izmantojuši latvieši, bet Toma Bitmaņa raidītā bumbiņa lidoja vārtiem secen. Pretinieku spiediens turpināja pieaugt, līdz 53 sekundes pirms pamatlaika beigām Markusa Lindgjerdeta mestā bumbiņa tomēr atrada vietu Jāņa Salceviča sargātajos vārtos - 5:5. Nu mainīt vārtsargu pret laukuma spēlētāju bija spiesti latvieši, tomēr viņiem tā neveicās, tāpēc spēle noslēdzās ar kaujiniecisku neizšķirtu - 5:5.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīts šīsdienas jubilārs Morics Krūmiņš, kurš ar 2 (1+1) punktiem bija arī rezultatīvākais. Labākā spēlētāja balvu Norvēģijas valstsvienībā saņēma Ole Martins Skau Jansons, kurš guva savas komandas pirmos un otros vārtus. Pēc šī neizšķirtā rezultāta Latvijas florbolisti savā apakšgrupā ierindojās 4.vietā, tāpēc rīt, 7.decembrī, aizvadīs astotdaļfināla spēli ar dāņiem, mača sākums pulksten 19.30. Norvēģi pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā mērosies spēkiem ar slovākiem.

Pasaules florbola čempionāts
Latvija - Norvēģija 5:5 (3:1; 1:2; 1:1)
Rezultatīvākie spēlētāji Latvijas izlasē: Artūrs Jurševskis 1 (1+0), Morics Krūmiņš 2 (1+1), Toms Akmeņlauks 1 (1+0), Mikus Valpēters 1 (1+0), Artis Raitums 1 (1+0), Andris Malkavs 1 (0+1), Ingus Laiviņš 1 (0+1), Toms Bitmanis 1 (0+1), Pēteris Trekše 1 (0+1).