"Rubene" pirmo reizi šosezon pieveic "Ķekavu"

11.02.2016

Šovakar viena spēle notika ELVI florbola līgā sievietēm - čempione "Rubene" (Kocēni) viesojās pie turnīra līderes "Ķekavas" un mačā, kura gaita atgādināja īstus amerikāņu kalniņus, svinēja svarīgu uzvaru ar 10:7. Neatsveramu ieguldījumu kocēniešu uzvarā deva vārtsardze Ilga Jēkabsone, kura sev atvēlētajā laikā atvairīja 26 no 30 pretinieču metieniem.

Pašreizējā vicečempione FK "Ķekava" turnīra tabulas pirmo rindiņu ieņēma jau kopš sezonas sākuma. Liela nozīme bija ķekaviešu divām uzvarām pār čempioni "Rubeni" - 10:5 un 7:6. Arī šīvakara maču savā laukumā pret kocēnietēm labāk sāka ķekavietes, kuras jau pirmo astoņu minūšu laikā pēc Sintijas Kalvānes, Gundegas Vancānes un Elžias Bērziņas metieniem izvirzījās vadībā ar 3:0, piespiežot viešņu treneri Jāni Daini veikt vārtsardžu maiņu - Jolantas Tauriņas-Ievenieces vietā spēlē iesaistījās Ilga Jēkabsons.

Kā izskatījās, tāda rokāde ievērojami iespaidoja "Rubenes" sniegumu - līdz spēles vidum čempiones guva deviņus beatbildes vārtus, izvirzoties šķietami drošā vadībā ar 9:3. Laukuma saimnieces uzsāka aktīvu pakaļdzīšanos, turklāt samērā veiksmīgu - jau līdz otrajam pārtraukuma FK "Ķekava" atguva trīs vārtus (6:9), bet 44.minūtē panāca 7:9. Šajā vietā laukuma saimnieču uzbrukums iestrēga - punktu spēlei pielika kocēniete Laura Gaugere, kura ar precīzu metienu 59.minūtē nofiksēja galarezultātu un savas komandas uzvaru ar 10:7.

Labākās spēlētājas balvu uzvarētāju rindās saņēma aizsardze Linda Līce, kura ar rezultativitāti gan neizcēlās. Pa trim punktiem viņas komandā savāca Laura Gaugere, Edīte Bankava un Madara Adamane, bet pa diviem goliem iemeta Paula Egle un Evita Rudzīte. Par labāko starp ķekavietēm atzina Elīnu Drēziņu, kurai 2 (1+1) punkti, tieši tikpat punktu Gundegai Vancānei, bet Sintijas Kalvānes kontā divi goli. "Rubenei" pēc šīs uzvaras turnīra tabulā ir tikpat punktu, cik "Ķekavai" (40), bet ķekavietēm viena spēle rezervē.