Juniores pirmajā pārbaudes spēlē piekāpjas SC "Classic"

05.02.2016

Šovakar Somijas pilsētā Tamperē pirmo no četrām pārbaudes spēlēm aizvadīja Latvijas sieviešu U19 izlase, kas spēkojās ar savām vienaudzēm no vietējā kluba SC "Classic". Ar vienu uzvarētu (2:0) un vienu neizšķirti nospēlētu periodu (0:0), izrādījās par maz, lai mūsu meitenes svinētu panākumu visā mačā - zaudējums ar 2:5. Pa vārtiem guva Monika Džigure un Paula Sloģe.

Latvijas U19 sieviešu izlase spēli pret somu kluba SC "Classic" juniorēm sāka ar Elīnu Jeigi vārtos. Jau pirmajā periodā izpaudās pretinieču pārsvars, taču pie vārtu guvuma somietēm neizdevās tikt, jo mūsu meitenes pašaizliedzīgi darbojās aizsardzībā, bet vārtos droši darbojās Jeige. Uzbrukumā labākas iespējas atklāt rezultātu bija pat mūsu florbolistēm, taču arī viņām neizdevās atslēgt pretinieču vārtus - 0:0.

Otrajā trešdaļā vietu Latvijas izlases vārtos ieņēma Alise Lakija Širve, kurai jau no pirmajām minūtēm bija daudz vairāk darba. Somietes nepārtraukti apdraudēja mūsu komandas vārtus, līdz 7.minūtē viņām izdevās atklāt rezultātu - 1:0. Otrais gols mājinieču izpildījumā sekoja 9.minūtes vidū (2:0), bet trešais un ceturtais tika iemests 16.minūtē ar deviņu (!) sekunžu intervālu - 4:0. Pēc otrā perioda latvietes bija nonākušas zaudētāju lomā ar 0:5.

Pēdējā trešdaļā Latvijas izlases vārtus sargāja Jana Filipsone, kurai izdevās neielaist tajos nevienu bumbiņu. Latvietēm perioda vidū radās iemesls arī gavilēm - Monika Džigure atņēma pretiniecēm bumbiņu, izgāja aci pret aci ar somiešu vārtsardzi un meta nekļūdīgi - 1:5. Pāris minūtes pirms finālsvilpes Liliānas Jakovickas piespēli otro vārtu guvumā pārvērta Paula Sloģe - 2:5.

Latvijas U19 izlase - SC "Classic" U19 2:5 (0:0, 0:5, 2:0)
Latvijas izlase – Monika Džigure 1 (1+0), Paula Sloģe 1 (1+0), Liliāna Jakovicka 1 (0+1).

Rīt mūsu juniorēm paredzētas divas pārbaudes spēles - jau pulksten 10.30 viņas tiksies ar salīdzinoši spēcīgāko pretinieci - kluba "Pirkat" U19 komandu, bet pulksten 18.00 krustos nūjas ar nosacīti vājāko "Koovee". Jāpiebilst, ka spēle ar "Pirkat" notiks neierastā formātā - 3x15 min. un ar tikai piecas minūtes ilgiem pārtraukumiem.