"Lielvārde" četrās minūtēs sakauj "Kuršus"

29.11.2015

ELVI florbola līgas vīriešiem līdere "Lielvārde" šovakar Liepājā izcīnīja jau vienpadsmito uzvaru pēc kārtas, pieveicot "Kuršus" ar 8:4. Šis panākums lielvārdiešiem gan nāca ļoti smagi, jo pirmo reizi vadībā viņi izvirzījās tikai četras (!) minūtes pirms pamatlaika beigām.

FK "Kurši" šovakar Liepājas Olimpiskajā centrā uzņēma turnīra pārliecinošo līderi "Lielvārdi", kas varēja palepoties ar jau desmit pēc kārtas svinētām uzvarām. Jāsaka, ka liepājnieki favorītus pilnīgi nerespektēja – 10.minūtē Rolands Kovaļevskis atklāja rezultātu (1:0), bet četras minūtes pirms pirmā pārtraukuma Kaspars Klamers panāca jau 2:0 mājinieku labā. Tiesa, līdz pārtraukumam viesiem, pateicoties Matīsa Pētera Poļa precīzam metienam, vienus vārtus izdevās atgūt – 1:2. Spēles vidū Rolands Kovaļevskis iemeta savi otro golu, atjaunojot "Kuršiem" divu vārtu handikapu – 4:2. Pirms izšķirošās trešdaļas laukuma saimnieku pārsvars gan atkal bija minimāls – 4:3. Pēdējās trešdaļas sākumā lielvārdietis Matīss Pēteris Polis panāca izlīdzinājumu (4:4), bet pēc tam rezultāts ļoti ilgu laiku nemainījās – varēja sākt domāt, ka ar 60 minūtēm uzvarētāju noskaidrošanai šoreiz nepietiks. Spēles lūzums nāca četras minūtes pirms pamatlaika beigām, kad lielvārdieša Toma Akmeņlauka mestā bumbiņa pēc atsišanās pret vārtu konstrukciju trāpīja pa liepājnieku vārtsarga Mārtiņa Saulīša muguru, bet pēc tam atrada savu patvērumu liepājnieku cietokšņa tīklā – 5:4. Pēc 15 sekundēm Aivis Kusiņš Liepājas komandas vārtos raidīja vēl vienu bumbiņu (6:4), praktiski izšķirot spēles likteni. Atlikušajā laikā "Lielvārdes" spēlētāji guva vēl divus vārtus un varēja svinēt savu vienpadsmito uzvaru pēc kārtas, pie tam nepelnīti pārliecinošu – 8:4.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma Ralfs Jonikāns, kurš izcēlās ar vienu golu. Rezultatīvākais starp lielvārdiešiem ar 4 (3+1) punktiem bija Matīss Pēteris Polis, divus vārtus guva Toms Akmeņlauks, bet pa 2 (1+1) punktiem savāca Aivis Kusiņš un Atis Blinds. Par labāko starp liepājniekiem atzina vienu vārtu autoru Raiti Bušu, bet rezultatīvākais ar diviem gūtiem vārtiem bija Rolands Kovaļevskis. "Lielvārde" pēc šīs uzvaras ar 34 punktiem vēl vairāk nostiprinājās turnīra tabulas vadībā.

FK "Kurši" – "Lielvārde" 4:8 (2:1, 2:2, 0:5)

20:23 (9:9, 5:5, 6:9)

FK "Kurši" – Rolands Kovaļevskis 2 (2+0), Raitis Bušs 1 (1+0), Kaspars Klamers 1 (1+0), Mārtiņš Kukuks 1 (0+1), Gints Siliņš 1 (0+1), Edgars Freimanis 1 (0+1).

"Lielvārde" – Matīss Pēteris Polis 4 (3+1), Toms Akmeņlauks 2 (2+0), Aivis Kusiņš 2 (1+1), Atis Blinds 2 (1+1), Gints Klēģers 2 (0+2), Sandris Virsnītis 2 (0+2), Ralfs Jonikāns 1 (1+0).