Juniores nolauž ungārietes, uz Kanādu lidos A klasē

03.05.2014

Ar pozitīvām emocijām Polijā notiekošo pasaules čempionātu florbolā noslēgusi Latvijas U19 sieviešu izlase, kas spēlē par 7.vietu ar 4:2 pāspēja Ungārijas florbolistes. Līdz ar to nākamajā pasaules čempionātā, kas pēc diviem gadiem notiks Kanādā, mūsu juniores atkal varēs spēlēt A divīzijā.

Spēle pret ungārietēm mūsu juniorēm izvērsās ļoti nervoza, jo pretinieces izrādījās gan pietiekami ātras, gan ļoti tehniski saspēlējās, tiesa, viņām bija problēmas ar bumbiņas trāpīšanu mūsu vārtu četrstūrī. Pirmajā periodā pretiniecēm gan divas reizes izdevās izvirzīties vadībā - 1:0 un 2:1. Cīņas turpinājumā spēles garšu sajuta mūsu vārtsardze Kristīne Kirilova, kura savā cietoksnī neielaida vairs nevienu bumbiņu. Uzbrukumā šoreiz priecēja jauniņā Monika Džigure, kura pirmajā periodā pārsteidza pretinieču aizsardzību ar skaistu fintu, bet kopumā guva trīs vārtus. Vāl vienu ļoti svarīgu golu brīdī, kad mūsu juniores spēlēja skaitliskajā mazākumā, iemeta komandas kapteine Elīza Elizabete Bērziņa 4:2. Par labāko spēlētāju mūsu izlasē atzina vārtsardzi Kristīni Kirilovu, kura atvairīja 35 no 37 pretinieču metieniem.

Pasaules U19 čempionāts florbolā juniorēm

Ungārija U19 - Latvija U19 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)

Vārti: 08:08 Kelemena (Takačs) 1:0, 10:19 Džigure 1:1, 11:45 Kelemena (Takačs) 2:1, 20:11 Bērziņa 2:2, 30:47 Džigure (Ametere) 2:3, 55:54 Džigure (Ametere) 2:4
Metienu attiecība: 37:24 (10:10, 12:12, 15:2)
Vārtsardzes: Nelli Guliasa (05:10 Zsofta Kovačs) - Kristīne Kirilova