"Valmiera" spēles galotnē nolauž "Triobet/Ulbroku", sērijā 2:1

24.03.2017

Svarīgu uzvaru ELVI florbola līgas vīriešiem pusfināla sērijā guvusi FBK "Valmiera", kas pirmajā mājas spēlē ar 8:5 pieveica "Triobet/Ulbroku", izšķirošo pārsvaru iegūstot vien pamatlaika pēdējā minūtē. Sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām valmierieši izvirzījušies vadībā ar 2:1.

Pusfināla sērijas starp "Triobet/Ulbroku" un "Valmieru" divas pirmās spēles notika regulārā turnīra uzvarētāju ulbrokiešu laukumā. Jau pirmajā mačā valmierieši, kuriem šī ir debija ELVI florbola līgas pusfinālā, pārliecinoši apspēlēja par favorīti uzskatīto Ulbrokas komandu ar 6:2, sērijā izvirzoties vadībā ar 1:0. Otrajā spēlē, kas norisinājās jau nākamajā dienā, "Triobet/Ulbroka" florbolisti bija saņēmušies un spēja revanšēties ar 5:3. Sērijā bija panākts neizšķirts (1:1), tomēr sava laukuma priekšrocības regulārā turnīra uzvarētāji bija pazaudējuši.

Šovakar abas komandas pirmo reizi spēkojās Vidzemes Olimpiskajā centrā. Pirmajā desmit spēles minūtēs vārtsargi bija nepārspējami, bet 11.minūtē uzgavilēt varēja viesi, jo rezultātu ar precīzu metienu atklāja ulbrokietis Kaspars Šķēls  1:0. Līdz pirmajam pārtraukuma vadībā ar 2:1 izvirzījās laukuma saimnieki, jo pa golam iemeta Ints Vilks un Ričards Eglītis. Otrās trešdaļas laikā "Triobet/Ulbrokai" izdevās rezultātu līdzsvarot (3:3). Pēdējā perioda pirmajā minūtē divus vārtus iemeta ulbrokieši, izvirzoties vadībā ar 5:3. Valmierieši pēc tāda pavērsiena gan nesalūza. Par spēles varoni var uzskatīt Mārtiņu Kājiņu, kurš 58.minūtē atjaunoja neizšķirtu (5:5), bet 60.minūtes pašā sākumā iemeta vēl vienu golu, izvirzot savu komandu vadībā ar 6:5. Viesi mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet tas šoreiz nāca par labu "Valmiera", kas vēl divas bumbiņas iemeta tukšos vārtus, svinot uzvaru mačā ar 8:5, bet sērijā izvirzoties vadībā ar 2:1.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma Mārtiņš Kājiņš, kuram šajā mačā divi goli. Ar diviem vārtu guvumiem izcēlās arī Ričards Eglītis, pa 2 (1+1) punktiem savāca Mārtiņš Broks, bet rezultatīvākais ar 4 (2+2) punktiem bija Ints Vilks. Par labāko starp ulbrokiešiem atzina Kaspars Šķēlu, kuram šajā mačā 2 (1+1) punkti. Tieši tikpat punktu arī Krišjānim Zepam un Kārlim Bulānam. Sērija ceturto spēli abas komandas aizvadīs turpat Valmierā, tā notiks svētdien, 26.martā, pulksten 17.00.

FBK "Valmiera" - "Triobet/Ulbroka" 8:5 (2:1, 1:2, 5:2), sērijā 2:1
31:23 (10:7, 11:8, 10:8)
FBK "Valmiera": Ints Vilks 4 (2+2), Mārtiņš Kājiņš 2 (2+0), Ričards Eglītis 2 (2+0), Ivo Balodis Mārtiņš 2 (1+1), Broks 2 (1+1), Lauris Stiprais 1 (0+1), Aigars Belasovs 1 (0+1).
"Triobet/Ulbroka": Kaspars Šķēls 2 (1+1), Kārlis Bulāns 2 (1+1), Krišjānis Zeps 2 (1+1), Edžus Ceriņš 1 (1+0), Jānis Jaunzems 1 (1+0), Rihards Mallons 1 (0+1), Juris Gribusts 1 (0+1).