"Ķekava" šokē "Rīgu" un aizsūta to uz pārspēlēm

23.03.2017

Šovakar savas izslēgšanas spēļu sērijas otro cīņu aizvadīja ELVI florbola līgas vīriešiem pastarītes FK "Rīga" un "Ķekava". Vēl mača vidū vadībā ar 5:1 atradās rīdzinieki, taču tad astoņus bezatbildes golus iemeta ķekavieši, kuri varēja svinēt uzvaru ar 9:5 spēlē, kā arī panākumu ar 2:0 visā sērijā. Kamēr "Ķekava" ir nosargājusi vietu Virslīgā un sezonu noslēgusi, "Rīgu" vēl gaida pārspēles ar kādu pretendenti no vīriešu 1. līgas.

Komandām FK "Rīga" un "Ķekava" šopavasar nācās tikties izslēgšanas spēļu sērijā līdz divām uzvarām par 11.vietu turnīra tabulā, kas garantē dalību ELVI florbola līgā arī nākamajā sezonā. Pirmajā spēlē, kas pirmdien notika Ķekavas sporta namā, mājiniekiem pēdējā trešdaļā izdevās iegūt triju vārtu pārsvaru un svinēt uzvaru ar 10:7. Arī sērijas otrā spēle norisinājās turpat Ķekavā, jo šo laukumu par savējo bija izvēlējušies arī rīdzinieki.

Līdz pat spēles vidum varēja šķist, ka galvaspilsētas komanda izdosies revanšēties un panākt izlīdzinājumu. Jānis Belasovs un Toms Dāle pirmā perioda laikā vadībā ar 2:0 izvirzīja rīdziniekus. Pirmā perioda pēdējā minūtē ķekavietim Evertam Emīlam Gertsonam ar precīzu metienu izdevās no rezultātu tablo nodzēst savas komandas nulli (1:2), bet otrās trešdaļas pirmajā pusē FK "Rīga" guva vēl trīs golus, izvirzoties jau gana pārliecinošā vadībā ar 5:1. Turpinājumā notika gandrīz vai neticamais, jo Rīgas komandas uzbrukums burtiski apstājās. Ķekavieši otrajā periodā atguva tikai vienus vārtus (2:5), bet spēles pēdējā nogrieznī pa pretinieku vārtiem izdarīja piecas reizes vairāk metienu (25:5), kas atspoguļojās arī rezultātā - pārliecinoša uzvara ar 9:5 un panākums sērijā ar 2:0, kas "Ķekavai" ļāva saglabāt vietu Virslīgā arī nākamajā sezonā.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma Aivis Barkovskis, kurš izcēlās ar "hat-trick". Pa trim rezultativitātes punktiem guva arī Endijs Kleistrovs un Oskars Repke. Ar diviem goliem izcēlās Klāvs Jansons. Par labāko starp rīdziniekiem atzina vārtsargu Māri Roni, bet rezultatīvākie viņa komandā bija Jānis Belasovs un Toms Dāle ar 2 (1+1) punktiem katram, kā arī Mārtiņš Zelčs, kuram 3 (2+1) punkti.

FK "Rīga" - "Ķekava" 5:9 (2:1, 3:1, 0:7), sērijā 0:2

29:56 (12:14, 12:17, 5:25)

FK "Rīga" – Mārtiņš Zelčs 3 (2+1), Jānis Belasovs 2 (1+1), Toms Dāle 2 (1+1), Klāvs Andersons 1 (1+0), Jānis Klestrovs 1 (0+1).

"Ķekava" – Aivis Barkovskis 3 (3+0), Endijs Kleistrovs 3 (2+1), Oskars Repke 3 (1+2), Klāvs Jansons 2 (2+0), Kristaps Laugalis 2 (0+2), Everts Emīls Gertsons 1 (1+0), Roberts Blumbergs 1 (0+1), Ralfs Orste 1 (0+1), Toms Gredzens 1 (0+1), Kaspars Kovgers 1 (0+1).