Vīriešu 1. līgā aizvadītas pirmās ceturtdaļfināla spēles

05.03.2017

Vakar, 4.martā, Spuņciemā, Ogrē un Lielvārdē sākās Latvijas čempionāta florbolā vīriešu 1. līgas izslēgšanas spēles. Ceturtdaļfināla sērijas pirmajā mačā uzvaru svinēja FK "JeNo", FK "Ogres Vilki", "Lielvārde/Fans" un "RSU/Babīte".

Jelgavas novada komanda FK "JeNo" savas mājas spēles ceturtdaļfināla sērijā aizvada Babītes novadā - Spuņciemā. Jelgavniekiem, kuri vēl aizpērnajā sezonā izmēģināja savus spēkus Virslīgā, pretī stājušies pašreizējie 2.līgas čempioni - FK "Roja Rauda Print" florbolisti. Pirmā perioda laikā abu komandu vārtsargi palika nepārspēti, bet turpinājumā izpaudās FK "JeNo" pārākums. Pēc otrās trešdaļas - 2:1, bet visā spēlē Jelgavas novada florbolisti uzvarēja ar 5:1. Labākā spēlētāja balvu abās komandās saņēma vārtsargi - Reinis Pilka un Andris Eglītis. Rezultatīvākie uzvarētāju rindās ar diviem punktiem katram bija Edgars Janovičs, Artis Leinišs, Kaspars Lisovskis un Oļegs Stasivs, bet goda vārtus rojenieku labā iemeta Sandis Bērziņš.

"Ogres Vilki" uzņēma "Kuldīgu" un jau pirmā perioda laikā izvirzījās vadībā ar 4:2. Otrajā trešdaļā laukuma saimnieki savu handikapu palielināja līdz trim goliem (6:3). Pēdējā periodā iniciatīvu pārņēma kuldīdznieki, taču neko vairāk, kā nedaudz samazināt rezultāta starpību, viņiem neizdevās. Par labāko starp ogrēniešiem atzina vārtsargu Edgaru Engelbergu, kurš atvairīja 29 no 34 pretinieku metieniem. Rezultatīvākais viņa komandā ar 4 (1+3) punktiem bija Elvijs Jankovskis, bet pa diviem goliem iemeta komandas kapteinis Edgars Birkenfelds un Kārlis Krastiņš. Labākā spēlētāja balvu Kuldīgas komandā saņēma divu vārtu autors Krists Bergmanis, bet rezultatīvākais ar trim piespēlēm bija Niklāvs Ērcītis.

Lielvārdes novada sporta centrā nūjas krustoja abas pagājušās sezonas finālistes - vicečempione "Lielvārde/Fans" uzņēma čempioni "Rubene 1" (Kocēni). Pirmajā periodā tika gūti tikai vieni vārti - rezultātu atklāja viesi (1:0). Otrajā trešdaļā ar vienu vārtu pārsvaru vadībā izvirzījās lielvārdieši (2:1), kuri šo minimālo pārsvaru veiksmīgi nosargāja līdz pat finālsvilpei - 4:3. Uzvaras vārtus 50.minūtē iemeta Niks Blumfelds. Blumfelds, kuram šajā mačā 2 (1+1) punkti, saņēma labākā spēlētāja balvu, viņa komandas biedram Rūdim Žukelim divi vārtu guvumi, bet Oskaram Dūdenam divas piespēles. Par labāko starp kocēniešiem atzina vārtsargu Matīsu Pēču, kurš atvairīja 25 no 29 pretinieku metieniem. Divus golus iemeta Ringolds Kalniņš, bet ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Haralds Flemings.

Pašā vakarā Spuņciemā notika vēl viena spēle - tur "RSU/Babīte" mērojās spēkiem ar Rīgas "LU/FS Masters". Pirmo periodu babītieši uzvarēja ar 2:1, otrajā panāca 3:1, turklāt viesi nerealizēja divus soda metienus, bet visā mačā svinēja uzvaru ar 5:3. Par labāko starp uzvarētājiem atzina vārtsargu Edgaru Ošiņu, kurš atvairīja 18 no 21 metiena. 2 (1+1) punktus viņa komandas labā guva Edgars Haferbergs, ar divām piespēlēm izcēlās Reinis Millers. Arī viesu rindās labākā spēlētāja balva tika vārtsargam - Kristapam Bukbārdim (22 no 27). Visu triju vārtu guvumos piedalījās Ēriks Akulovs, kuram 3 (1+2) punkti.