Elvi līgas pirmajā mačā "Lielvārde" pārspēj ulbrokiešus

29.01.2015

Kā pirmie spēli jaunnosauktajā Elvi florbola līgā vīriešiem aizvadīja "Ulbrokas/FS Masters" un "Lielvārdes" florbolisti. Lielvārdieši, spēlējot pēc principa "Metiet, cik gribat, mēs iemetīsim vairāk", uzvarēja ar 12:10, bet ulbrokiešus neglāba pat Pētera Freimaņa septiņi (!) vārtu guvumi.

Zinot, ka "Lielvārdes" florbolistiem ļoti ierasts ļaut pretiniekiem izvirzīties vadībā, bet pēc tam atspēlēties un parasti arī uzvarēt, jāsaka, ka šoreiz viņi, lai arī bija viesu lomā, visu spēles laiku atradās vadībā. Lielvārdieši, pirmo periodu uzvarējuši ar 5:1, bet otrās trešdaļas sākumā panākuši pat 6:1, arī šoreiz neļāva izpalikt intrigai. "Ulbroka/FS Masters" cīņas gaitā veselas piecas reizes spēja samazināt pretinieku pārsvaru līdz tikai divu vārtu pārsvaram (5:7, 6:8, 8:10, 9:11 un 10:12), tomēr tuvāk viesi viņus nepielaida - "Lielvārde" svinēja uzvaru ar 12:10 un turnīra tabulā ar 45 punktiem atgriezās 3.vietā.

Sezonas rezultativitātes rekordu uzstādīja ulbrokietis Pēteris Freimanis, kurš viens pats guva septiņus vārtus un izdarīja vienu piespēli. Viņš tika atzīts par labāko spēlētāju "Ulbrokas/FS Masters" rindās. 4 (1+3) punkti ulbrokieša Edžus Ceriņa kontā, bet Ēriks Akulovs izcēlās ar trim rezultatīvām piespēlēm. "Lielvārdes" labā pa pieciem punktiem guva Toms Akmeņlauks un Artis Savins, 3 (2+1) punkti Mikum Valpēteram, bet labākā spēlētāja balvu saņēma divu vārtu autors Antons Žuks.

Pēc spēles "Ulbrokas/FS Masters" galvenais treneris Andris Pīlups atzina: "Otro spēli pēc kārtas zaudējām jau pirmajā periodā. Iemeslus var meklēt dažādus - vairāku spēlētāju trūkums slimības dēļ, spēle darba dienas vakarā... taču tā būtu tikai vainas meklēšana citur, ne pašos. Daudziem mūsu komandas spēlētājiem būtu jāpaskatās spogulī un jāuzdod sev jautājums - vai es apzinos, kādai jābūt atdevei, lai kaut ko sasniegtu? Pēc neveiksmīgā sākuma veicām izmaiņas aizsardzības sistēmā, kas darbojās jau labāk - veidojās vairāk vārtu gūšanas momentu, kurus izmantojām. Taču neskatoties uz to, par savu vārtu drošību tika domāts pārāk maz, ļaujot pretiniekam gūt daudz vieglus vārtus. Komandai nāksies vēl smagi papūlēties, lai nezaudētu vietu play-off."

"Ulbroka/FS Masters" – "Lielvārde" 10:12 (1:5, 5:3, 4:4)

38:30 (11:9, 12:13, 15:8)

"Ulbroka/FS Masters" – Pēteris Freimanis 8 (7+1), Edžus Ceriņš 4 (1+3), Ēriks Akulovs 3 (0+3), Kaspars Šķēls 2 (1+1), Reino Ješēvics 1 (1+0), Oskars Kirkils 1 (0+1).

"Lielvārde" – Toms Akmeņlauks 5 (3+2), Artis Savins 5 (2+3), Mikus Valpēters 3 (2+1), Antons Žuks 2 (2+0), Sandris Virsnītis 2 (1+1), Aivis Kusiņš 2 (0+2), Artūrs Mudelis 1 (1+0), Ervīns Torsters 1 (1+0), Ralfs Jonikāns 1 (0+1), Artūrs Skadiņš 1 (0+1), Kristers Puķītis 1 (0+1).