Norvēģija pārspēta - Latvija atgūst 5.vietu pasaulē

14.12.2014

Šodien Gēteborgā notiekošajā pasaules čempionātā florbolā vīriešiem Latvijas izlase spēlē par 5.vietu tikās ar Norvēģijas valstsvienību, kam ar 4:3 revnšējās par pirms diviem gadiem piedzīvoto zaudējumu. Latvija vīriešu florbola izlase ceturto reizi savā vēsturē kļuvusi par pasaules piekto labāko komandu.

Latvijas un Norvēģijas florbolisti jau ceturto reizi pēc kārtas noslēdza pasaules čempionātu ar savstarpēju spēli par piekto vietu. Pirmajās divās spēlēs uzvarēja Latvija, bet pirms diviem gadiem Šveicē pārāki bija norvēģi. Šodien pirmie vadībā izvirzījās norvēģi – pirmās trešdaļas vidū rezultātu atklāja Ole Martins Skau Jansons - 0:1. Skandināvi vadībā pabija nedaudz vairāk nekā minūti, līdz Mārtiņš Rajeckis panāca izlīdzinājumu (1:1).

Otrajā periodā M. Rajeckis guva vēl vienus vārtus, bet pirms tam Latviju vadībā izvirzīja Ivo Balodis. Pirms izšķirošajām 20 minūtēm Latvija vēl izturēja svarīgu mazākumu, un trešo trešdaļu varēja sākt ar divu vārtu pārsvaru – 3:1. Trešais periods sākās ļoti cerīgi. Jau 23.sekundē Ingus Laiviņš panāca 4:1 Latvijas labā, tomēr norvēģi parūpējās par lielākas intrigas atgriešanos spēlē. Ole Mossins Olesens un Ketils Kronbergs pa reizei pārspēja Andi Blindu, un trešdaļas vidū Latvijai palika vairs tikai vienas bumbiņas pārsvars. Norvēģija uzbruka daudz un bija tuvu arī rezultāta izlīdzināšanai, tomēr Latvija spēja noturēt minimālu pārsvaru un izcīnīt piekto vietu pasaules čempionātā. Piektā vieta ir atkārtots valsts labākais sasniegums pasaules čempionātos – tik augstu Latvija bija arī 2006., 2008. un 2010. gada turnīros. Par labāko spēlētāju Latvijas komandā šajā mačā atzina uzbrucēju Ati Blindu. Viņam šajā čempionātā tāds gods tika jau trešo reizi.

Latvija - Norvēģija 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Vārti: 11:32 Jansons (Olesens) 0:1, 12:47 M. Rajeckis (Juškēvičs) 1:1, 25:36 Balodis (Abramovs) 2:1, 29:21 M. Rajeckis (Juškēvičs) 3:1, 40:23 Laiviņš (M. Krūmiņš) 4:1, 46:06 Olesens (Eriksens) 4:2, 51:04 Kronbergs (Fauskangers) 4:3.
Soda minūtes: 2:4.
Metieni: 15:25.
Vārtsargi: Andis Blinds – Markuss Jelsness.