Latvijas izlasei ar cerīgu sniegumu šveiciešu uzveikšanai tomēr nepietiek

03.02.2018

Šovakar Valmierā ar spēli starp Latvijas un Šveices izlasēm noslēdzās grupas pasaules čempionāta florbolā kvalifikācijas turnīrs grupas EUR3 komandām. Lai arī Latvijas vīriešu izlase visas 60 mača minūtes demonstrēja labu meistarību un atzīstamu cīņassparu, titulēto šveiciešu uzveikšanai ar to arī šoreiz izrādījās par maz - 4:9. Rezultatīvākais Latvijas valstsvienībā ar 3 (1+2) punktiem bija Jānis Ragovskis.

Turnīra noslēdzošā spēle starp Latvijas un Šveices izlasēm tabulā neko daudz vairs neizšķīra, jo jau pirms tās bija zināms, ka tieši šīs divas valstsvienības Valmierā izcīnījušas ceļazīmi uz pasaules čempionāta finālturnīru. Protams, šveicieši gribēja nosargāt pirmo pozīciju turnīra tabulā, bet Latvijas komanda - beidzot svinēt uzvaru pār šveiciešiem, jo iepriekšējās 12 tikšanās reizēs mūsējiem to nebija izdevies izdarīt.

Iniciatīvu, kā jau tas mača favorītiem pienākas, uzreiz centās pārņemt šveicieši, bet Latvijas florbolisti atbildēja ar samērā bīstamiem pretuzbrukumiem, žēl tikai, ka bumbiņa spītīgi negāja pretinieku vārtos. 8. minūtē laukuma vidū tika paklupināts Toms Akmeņlauks - mūsu florbolisti ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā. Diemžēl latviešiem vārtus gūt neizdevās, bet 11. minūtē rezultātu atklāja Šveices izlase - 0:1. Līdz pirmā perioda beigām pretinieki guva vēl divus vārtus, izvirzoties vadībā ar 3:0. Spēles vidū rezultāts bija kļuvis latviešiem jau pagalam nepatīkam - 0:6, bet 30. minūtē mūsu izlases kapteinis Artis Raitums pēc Jāņa Ragovska piespēles guva pirmos vārtus Latvijas izlases labā - 1:6. 33. minūtē, kad mūsējiem bija skaitliskais vairākums, nu jau pēc Raituma piespēles ar vārtu guvumu izcēlās Ragovskis - 2:6. Pirms pēdējās trešdaļas pretiniekiem atkal bija piecu vārtu pārsvars - 2:5.

Jau otrajām periodā kājas traumas dēļ laukumā vairs nedevās mūsu uzbrucējs Gvido Lauga. Nopietna grupveida sadursme 48. minūtē notika pie Latvijas izlases vārtiem. Fiziskā ziņā vislielākais cietējs bija mūsu vārtsargs Jānis Salcevičs, kurš saņēma sitienu pēc galvas, tāpēc spēli vairs neturpināja. Par vainīgo šajā incidentā tika atzīts aizsargs Juris Gribusts, kurš tika sodīts ļoti bargi - ar noraidījumu uz piecām minūtēm. 49. minūtē šveicieši panāca jau 8:2, bet pēc dažām sekundēm mūsējie, lai arī joprojām cīnījās skaitliskajā mazākumā, pie pretinieku vārtiem noorganizēja izcilu kombināciju - pēc Jāņa Ragovska piespēles vārtus guva Jānis Rajeckis (3:8). 59. minūtē pēc Morica Krūmiņa piespēles ar vārtu guvumu izcēlās Ingars Matisons, panākot 4:8. Punktu mačam tā pēdējā minūtē tomēr pielika Šveices florbolisti, sagādājot latviešiem zaudējumu ar 9:4.