Latvijas izlase pārspēj arī krievus

01.02.2018

Latvijas vīriešu florbola izlase praktiski nodrošinājusi savu dalību pasaules čempionāta finālturnīrā. Valmierā notiekošajā kvalifikācijas turnīrā latvieši izcīnīja trešo uzvaru trijos mačos, šovakar ar 7:3 pieveicot Krievijas valstsvienību. Par labāko spēlētāju mūsu komandā tika atzīts Mihails Kostusevs, kurš izcēlās ar diviem vārtu guvumiem.

Jau no spēles pašā sākuma iniciatīvu pārņēma Latvijas florbolisti, taču šoreiz viņiem neizdevās kļūt par rezultāta atklājējiem. 5. minūtē krieviem padevās labs pretuzbrukums, pēc kura mūsu vārtsargam Jānim Salcevičam nācās meklēt bumbiņu savu vārtu tīklā - 0:1. Ilgi gan pretiniekiem nebija lemts atrasties vadībā - izlīdzinājumu 7. minūtē ar precīzu metienu panāca Jānis Ragovskis (1:1). 13. minūtē mūsu valstsvienība jau izvirzījās vadībā ar 2:1 - neatvairāmi meta Mihails Kostusevs. Divi vārti tika gūti pirmā perioda pēdējās 30 sekundēs - vispirms Gvido Lauga realizēja latviešu skaitlisko pārsvaru (3:1), bet uzreiz pēc tam Mihails Kostusevs iemeta savu jau otro golu šajā mačā, panākot 4:1. Otrajā trešdaļā mūsu florbolistiem vārtus gūt neizdevās, bet krievi nedaudz samazināja rezultāta starpību - 2:4. Pēdējā periodā latvieši panāca pat piecu vārtu handikapu (7:2), bet pēdējo golu šajā mačā iemeta pretinieki. Latvijas izlase varēja svinēt pārliecinošu uzvaru ar 7:3.

Latvija

Par labāko spēlētāju mūsu izlases sastāvā tika atzīts Mihails Kostusevs, kurš izcēlās ar diviem vārtu guvumiem. Rezultatīvāks par viņu ar 3 (2+1) punktiem bija Jānis Ragovskis. 2 (1+1) punkti Aleksandram Abramovam. Pēc šīs uzvaras Latvijas izlasei turnīra tabulā jau seši punkti un samērā droša otrā vieta, kas garantē ceļazīmi uz pasaules čempionāta finālturnīru.

Latvija – Krievija 7:3 (4:1, 0:1, 3:1)

Rezultatīvākie Latvijas izlasē: Jānis Ragovskis 3 (2+1), Mihails Kostusevs 2 (2+0), Aleksandrs Abramovs 2 (1+1), Andris Rajeckis 2 (0+2), Gvido Lauga 1 (1+0), Morics Krūmiņš 1 (1+0), Andris Blumbahs 1 (0+1), Artūrs Jurševskis 1 (0+1), Ingars Matisons 1 (0+1).

Kvalifikācijas turnīru organizē Latvijas Florbola savienība ar Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.