Raksturu duelī čempioni nolauž "Pārgauju", sērijā - 3:2

01.04.2017

Ārkārtīgi aizraujoša un spraiga ELVI florbola līgas vīriešiem pusfināla sērijas spēles šovakar notika Lielvārdes novada sporta centrā, kur pašreizējai čempionei "Lielvārdei/FatPipe" tikai pagarinājumā, pateicoties Toma Akmeņlauka rezultatīvajam metienam, izdevās pārspēt Stalbes "Pārgauju" - 7:6. Sērijā līdz četrām uzvarām lielvārdieši nonākuši viena panākuma attālumā no iekļūšanas finālā - 3:2.

Pirms šīsdienas mača abas pretinieces pa divām reizēm bija tikušās Lielvārdes novada sporta centrā un Kocēnu sporta namā, kas uz izslēgšanas spēļu laiku kļuvis par "Pārgaujas" mājvietu. Stalbieši sērijas pirmajā mačā sīksti turējās līdz čempioniem rezultātā, pēdējā periodā pat izvirzoties vadībā. Pamatlaiks gan noslēdzās neizšķirti (4:4), bet pagarinājumā uzvaru Stalbes komandai ātrajā pretuzbrukumā nodrošināja Gvido Lauga - 5:4. Divas nākamās cīņas savā ziņā bija ļoti līdzīgas, jo "Lielvārde/FatPipe" jau spēles sākumā ieguva pārsvaru rezultātā, vadības grožus vairs neizlaižot no rokām ne uz brīdi, turklāt uzvaras bija vairāk nekā pārliecinošas - 10:4 un 9:3. Toties sērijas ceturtais mačs ļoti atgādināja pirmo, jo stalbieši neļāva Lielvārdes komandai iegūt vērā ņemamu pārsvaru, bet paši pirmo reizi izvirzījās vadībā minūti pirms pamatlaika beigām, kad, kā vēlāk izrādījās, uzvaras vārtus guva "Pārgaujas" spēlējošais treneris Ingus Laiviņš - 3:2, bet sērijā kaujiniecisks neizšķirts - 2:2.

Arī šovakar savā laukumā čempionei "Lielvārde/FatPipe" nekādi neizdevās iegūt pārsvaru pār sīkstajiem stalbiešiem. Vēl vairāk - pirmajā periodā bija sajūta, ka bumbiņa pilnīgi negribēja klausīt mājiniekus, bet to nekavējās izmantot šo situāciju. Jau 2.minūtē Laura Ābola piespēle atrada "Pārgaujas" uzbrukuma līderi Gvido Laugu, kurš izrādījās manīgāks par lielvārdiešu vārtsargu Jāni Bramani - 1:0. Lielvārdes florbolisti metās atspēlēties, bet 8.minūtē vēlreiz saņēma aukstu dušu - kurš guva jau otros gan savus, gan savas komandas vārtus - 2:0. Tikai 15.minūtē pirmo reizi ar gavilēm kājās varēja pielekt arī tribīņu sarkani tērptais sektors, jo Sandris Virsnītis ar precīzu metienu nodzēsa no rezultātu tablo savas komandas nulli - 1:2. Periodā noslēgumā komandas noraidījumu dēļ uzspēlēja 4:4, bet rezultāts nemainījās.

Otrās trešdaļas pirmā puse pagāja bez vārtu guvumiem, bet 31.minūtes sākumā pēc Marisa Giņko piespēles vārtus guva Toms Akmeņlauks, atjaunojot neizšķirtu rezultātu - 2:2. Izvirzīties vadībā "Lielvārdei/FatPipe" vēl gan neizdevās, jo līdz otrajam pārtraukuma pat divu vārtu pārsvaru ieguva viesi - 36.minūtē ar rezultatīvu metienu izcēlās Lauris Ābols (3:2), bet pēc divām minūtēm tādu pašu gājienu atkārtoja Oskars Balodis - 4:2. Perioda pēdējā minūtē, izmantojot aizturēto sodu, mājinieki spēja samazināt rezultāta starpību līdz 3:4, gols Ginta Klēģera kontā.

Visrezultatīvākais izrādījās spēles pēdējais periods. 44.minūtē rezultāts jau kārtējo reizi kļuva neizšķirts, jo lielvārdietim Sandrim Virsnītim izdevās realizēt savas komandas skaitlisko pārsvaru - 4:4. 47.minūtē vadību atguva SK "Pārgauja", jo Lielvārdes komandas vārtsargu pārspēja Kristers Jansons - 5:4. Protams, ka lielvārdieši pat nedomāja padoties - 50.minūtē Mikus Valpēters atjaunoja neizšķirtu rezultātu (5:5), bet 51.minūtē savus otros vārtus šajā mačā guva Gints Klēģers, pirmo reizi šovakar izvirzot vadībā laukuma saimniekus - 6:5. Pēc tāda pavērsiena uzbrukumā vēl aktīvāk sāka darboties Stalbes komanda, turklāt ne bez panākumiem - 57.minūtē savu otro golu iemeta Oskars Balodis, rezultāts jau atkal neizšķirts - 6:6. Līdz pamatlaika beigām nevienai no komandām neizdevās pārspēt pretinieku vārtsargu - 6:6, bija jāaizvada desmit minūtes ilgs pagarinājums.

Papildlaiku abas komandas uzsāka samērā piesardzīgu, pacietīgi gaidot un cerot uz pretinieku kļūdām. Pirmie savu iespēju sagaidīja "Lielvārdes/FatPipe" florbolisti, kuri pagarinājuma 4.minūtē pusātrajā pretuzbrukumā izspēlēja skaistu "zig-zag" kombināciju, kurā pēdējo piespēli izdarīja Kārlis Vitkovskis, bet nekļūdīgi garām vārtsargam Renāram Arājam bumbiņu Stalbes cietoksnī raidīja Toms Akmeņlauks. Skaista un vērtīga uzvara mačā ar 7:6 tika Lielvārdes komandai, sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām lielvārdieši izvirzījušies vadībā ar 3:2.

Labākā spēlētāja balvu uzvarētāju rindās saņēma divu vārtu autors Sandris Virsnītis, ar diviem goliem izcēlās arī Gints Klēģers, bet rezultatīvākais ar 4 (2+2) punktiem bija Toms Akmeņlauks. Par labāko starp stalbiešiem atzina vienu vārtu autoru Kristeru Jansonu, Laurim Ābolam 2 (1+1) punkti, Oskaram balodim divi vārtu guvumi, bet rezultatīvākais ar 5 (2+3) punktiem bija Gvido Lauga. Sērijas sestā spēle paredzēta rīt pulksten 13.00 Kocēnu sporta namā.

"Lielvārde/FatPipe" - SK "Pārgauja" 7:6 ET (1:2, 2:2, 3:2, 1:0), sērijā 3:2

26:35 (6:9, 11:13, 8:13, 1:0)

"Lielvārde/FatPipe" – Toms Akmeņlauks 4 (2+2), Sandris Virsnītis 2 (2+0), Gints Klēģers 2 (2+0), Mikus Valpēters 1 (1+0), Kārlis Vitkovskis 1 (0+1), Aivis Kusiņš 1 (0+1), Mariss Giņko 1 (0+1), Atis Blinds 1 (0+1), Toms Mežotnis 1 (0+1).

SK "Pārgauja" – Gvido Lauga 5 (2+3), Oskars Balodis 2 (2+0), Lauris Ābols 2 (1+1), Kristers Jansons 1 (1+0), Kristiāns Miezītis.