Latvija revanšējas Vācijai, par 1.vietu – pret igauņiem

01.11.2014

Šovakar Valmierā notiekošajā Četru nāciju turnīrā Latvijas vīriešu florbola izlase guva otro panākumu, ar 6:4 uzvarot vāciešus, labākais spēlētājs – Ivo Balodis. Pirmās vietas liktenis izšķirsies rīt, kad mūsu florbolisti spēkosies ar Igaunijas izlasi, kurai arī divas uzvaras.

Latvijas florbola izlasi šīsdienas mačā ar vāciešiem, protams, ļoti gribējās revanšēties par iepriekšējā pasaules čempionātā piedzīvoto liktenīgo zaudējumu (2:4), kura dēļ latvieši neiekļuva pusfinālā, tajā pašā laikā bija skaidrs, ka visas kārtis neatklās neviena no komandām, jo pēc mēneša pasaules čempionātā, kas notiks Gēteborgā, latvieši un vācieši cīnīsies vienā apakšgrupā. Pirmajā periodā Latvijas valstsvienība uzbruka aktīvāk, nekā pretinieki, 7.minūtē tas deva pirmos augļus – rezultātu atklāja Juris Gribusts (1:0). Perioda vidū vācieši atbildēja ar rezultatīvu metienu (1:1), tomēr drīz vien Ivo Balodis atjaunoja mūsu komandai minimālu pārsvaru – 2:1.

Otrās trešdaļas sākumā Morics Krūmiņš aukstasinīgi realizēja soda metienu (3:1), bet Ainārs Juškēvičs drīz pēc tam panāca jau 4:1. Perioda vidū Vācijas florbolisti vienus vārtus atguva (4:2), bet pēc dažām sekundē Mārtiņš Rajeckis atjaunoja triju vārtu pārsvaru – 5:2. Pēdējie šajā periodā uzgavilēja viesi – 5:3. Pēdējā trešdaļā ilgu laiku neviena no komandām nespēja gūt vārtus, bet vācieši sāka uzbrukt arvien agresīvāk. 56.minūtē Manuela Mučas lielisku piespēli vārtu guvumā pārvērta viņa brālis Dominiks, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam – 5:4. Atrisinājumu 59.minūtē deva Ata Stepāna metiens, ar kuru Latvijas izlase atjaunoja divu vārtu pārsvaru un varēja svinēt revanša uzvaru ar 6:4.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās atzina vienu vārtu autoru Ivo Balodi. Rezultatīvākais mūsu komandā ar 2 (0+2) punktiem bija Atis Blinds. Labākā spēlētāja balva vāciešu sastāvā tika pasniegta Manuelam Mučam, kurš izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm. Dominikam Mučam divi gūti vārti, bet Maksimilians Falkenbergers savācis 2 (1+1) punktus.

Latvija – Vācija 6:4 (2:1, 3:2, 1:1)

25:22 (10:5, 8:9,7:8)

Latvija – Atis Blinds 2 (0+2), Ainārs Juškēvičs 1 (1+0), Mārtiņš Rajeckis 1 (1+0), Morics Krūmiņš 1 (1+0), Atis Stepāns 1 (1+0), Ivo Balodis 1 (1+0), Juris Gribusts 1 (1+0), Artis Raitums 1 (0+1), Edijs Hammers 1 (0+1).

Vācija – Dominiks Muča 2 (2+0), Maksimilians Falkenbergers 2 (1+1), Manuels Muča 2 (0+2), Janoss Brokers 1 (1+0), Tino fon Pricbuers 1 (0:1).