Latvijas izlase uzvar Itāliju un nopelna ceļazīmi uz Gēteborgu

01.02.2014

Šovakar Valmierā Latvijas vīriešu florbola izlase kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē ar 11:5 pieveica Itālijas florbolistus, garantējot sev vietu pasaules čempionāta finālturnīrā. Par labāko mūsu komandā atzina Arti Raitumu, bet turnīra simboliskajā izlasē tika iekļauti Kārlis Bulāns un Morics Krūmiņš.

Spēles pret Itāliju sākums latviešiem nebija veiksmīgs, jo jau 7.minūtē mūsējie nonāca iedzinējos ar 0:2. Pirmā perioda pēdējās sešās minūtēs Kārlis Bulāns, Atis Blinds un Artis Savins guba pa vārtiem, vadībā ar 3:2 izvirzot jau Latvijas izlasi. Līdz mača vidum oms Akmeņlauks, Mārtiņš Rajeckis un Ainārs Juškēvičs panāca jau 6:2, tad gan Itālijas florbolisti vienus vārtus atguva. Pēc otrā perioda rezultāts bija kļuvis 9:3 - pirmos vārtus šajā mačā iemeta Artis Raitums, bet jau otro reizi izcēlās Atis Blinds un Toms Akmeņlauks. Pēdējā trešdaļā pretinieki divus vārtus atguva (5:9), bet punktu spēlei ar precīziem metieniem pielika Aigars Belasovs un tis Blinds - Latvijai uzvara ar 11:5, 2.vieta turnīrā un ceļazīme uz pasaules čempionātu Zviedrijā.