Līdzvērtīgā cīņā zaudēts norvēģiem

31.01.2014

Šovakar Valmierā notiekošajā pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvijas vīriešu izlase mērojās spēkiem ar Norvēģijas florbolistiem. Sīvā cīņā mūsējie atzina pretinieku pārākumu, piekāpjoties ar 4:6, rezultatīvākais mūsu komandā ar 3 (1+2) punktiem bija Kārlis Bulāns.

Latvijas izlase maču pret norvēģiem uzsāka ļoti apņēmīgi, aktīvi un agresīvi. Diemžēl jau pirmajās desmit minūtēs mūsējie ielaida divus vārtus, nonākot zaudētāju lomā ar 0:2. Tomēr jau līdz pirmajam pārtraukumam pēc Kārļa Bulāna un Ata Blinda precīziem metiem latviešiem izdevās panākt izlīdzinājumu – 2:2. 25.minūtē pretinieki vēlreiz izvirzījās vadībā (3:2), bet mūsējie drīz vien atbildēja ar Jura Gribusta raidījumu – 3:3. Tomēr izvirzīties vadībā Latvijas izlasei šajā mačā tā arī neizdevās – pēc otrās trešdaļas mūsu komanda zaudēja ar 3:5, bet pēdējā perioda sākumā jau ar 3:6. 50.minūtē vienus vārtus atguva Toms Akmeņlauks (4:6), bet glābt maču latviešiem tomēr neizdevās. Krietni patraucēja noraidījumi – pēdējā periodā vien trīs.

Norvēģi varēja svinēt uzvaru ar 6:4, kas nozīmē, ka viņi ir uzvarējuši kvalifikācijas turnīrā un nopelnījuši tiesības piedalīties pasaules čempionāta finālturnīrā. Mūsējiem par ceļazīmi uz Gēteborgu vēl būs jācīnās rīt mačā pret Itāļiem. Par labāko spēlētāju Latvijas izlases sastāvā tika atzīts Aigars Belesaovs, bet rezultatīvākais ar 3 (1+2) punktiem bija Kārlis Bulāns.

Pasaules florbola čempionāta kvalifikācijas turnīrs, 31.janvāris

Norvēģija – Latvija 6:4 (2:2, 3:1, 1:1)
Vārti: 6:46 Torps (Kronbergs) 1:0, 9:30 Torps (Kronbergs) 2:0, 13:38 Bulāns (Akūlovs) 2:1, 18:23 Atis Blinds (Bulāns) 2:2, 24:44 Olesens (Kronbergs) 3:2, 31:32 Gribusts (Bulāns) 3:3, 34:05 Straete (Kronbergs, vair.) 4:3, 36:00 Straete (Nilsons) 5:3, 45:33 Torps (Fauskangers, vair.) 6:3, 49:20 Akmeņlauks 6:4
Vārtsargi: Kristens Ronmarks – Andis Blinds