"Lielvārdei" viens neizšķirts periods un zaudējums SPV

04.10.2013

Šovakar Somijas pilsētā Tamperē savu dalību Čempionvienību kausa izcīņas turnīrā noslēdza florbola komanda "Lielvārde", kas apakšgrupas otrajā spēlē ar 3:11 atzina Somijas čempiones SPV pārākumu. 2.periodu lielvārdiešiem izdevās nospēlēt neizšķirti – 1:1.

Somijas čempioni maču pret Latvijas vicečempioniem sāka graujoši – trīs minūtēs trīs vārti – 3:0. Pēc tik neveiksmīga sākuma gatavs iesaistīties spēlē jau bija vārtsargs Armands Puķītis. 5.minūtē iemesls uzgavilēt radās "Lielvārdei" – Mikus Valpēters pēc Arta Savina piespēles ar ne pārāk spēcīgu metienu pierādīja, ka somu vārtsargs arī ir tikai cilvēks – 1:3. Tomēr 6.minūtē, kad somi panāca jau 4:1, lielvārdiešu vārtsargs Jānis Salcevičs tika nomainīts. Lai arī Puķītis darbojās krietni veiksmīgāk un pat atvairīja vienu soda metienu, pēc pirmā perioda latviešu situācija bija neapskaužama – 1:7.

Otrajā trešdaļā spēle manāmi nomierinājās. 31.minūtē somi guva jau astotos vārtus (8:1), bet 36.minūtē "Lielvārdes" kapteinis Sandris Virsnītis pēc Jura Gribusta piespēles realizēja mūsu komandas vienīgo skaitlisko vairākumu šajā mačā – 2:8. Pēdējā perioda sākumā SPV spēlētājiem izdevās raidīt bumbiņu pašiem savos vārtos – 3:8. Ilgāku laiku likās, ka lielvārdiešiem šo periodu pat izdosies uzvarēt vai vismaz nospēlēt neizšķirti, tomēr pamatlaika izskaņā somu florbolisti guva vēl trīs vārtus, sagādājot mūsējiem zaudējumu ar 3:11. Līdz ar to "Lielvārde" apakšgrupā ieņēma 3.vietu un izslēgšanas spēlēm nekvalificējās.

Par labāko spēlētāju komandā "Lielvārde" tika atzīts otro vārtu autors Sandris Virsnītis, bet SPV sastāvā tāds pats gods tika Jari jankio, kura kontā četri goli. Mūsu florbolisti spēles gaitā pretinieku vārtus apdraudēja 13 reizes, bet pretinieki pa "Lielvārdes" vārtiem izdarīja 37 metienus.

"Lielvārde" - SPV 3:11 (1:7, 1:1, 1:3)

Vārti: 1:18 Herkonens (Mekele) 0:1, 2:18 Kiviranta (Kūsela) 0:2, 3:01 Hulmi (Kohonens) 0:3, 4:41 Valpēters (Savins) 1:3, 5:39 Hakala (Kivilehto) 1:4, 11:29 Holopainens (Kiviranta) 1:5, 11:39 Hankio (Kivilehto) 1:6, 17:27 Kūsela (Taurama) 1:7, 30:43 Hankio (Harkonens) 1:8, 35:46 Virsnītis (Gribusts) 2:8, 42:01 SPV savos vārtos 3:8, 51:19 Hankio (Hakala) 3:9, 58:40 Hankio (Hakala) 3:10, 59:09 Taurama (Kivilehto) 3:11.