"Lielvārde" Čempionvienību kausa izcīņu sāk ar zaudējumu

02.10.2013

Šodien Somijas pilsētā Tamperē florbola komanda "Lielvārde" aizvadīja Čempionvienību kausa izcīņas turnīra pirmo apakšgrupas spēli, kurā mūsējiem pretī stājās Šveices čempione - "UHC Alligator Malans". Lielvārdieši piedzīvoja zaudējumu ar 2:10, labākais mūsu komandā – Toms Akmeņlauks.

Komandas "Lielvārde" galvenais treneris Sergejs Aleksandrovs pirms pašas spēles izšķīrās vārtu drošību uzticēt Armandam Puķītim. Pasteidzoties notikumiem pa priekšu, jāsaka, ka Puķītis, lai arī ielaida 10 vārtus, cerības attaisnoja, jo viņa vainas tik smagā zaudējumā nav daudz, pietiekošu skaitu ļoti bīstamu pretinieku metienu viņam izdevās neitralizēt. Nebija aizvadītas pat dažas minūtes, kad lielvārdiešu trenerim jau nācās koriģēt savas komandas sastāvu, jo kājas traumu nopietni atsvaidzināja pirmās maiņas aizsargs Ervīns Torsters, kuram turnīrs jau priekšlaicīgi beidzās.

Savus vārtus neieņemtus mūsu florbolisti nosargāja piecas minūtes un vienu sekundi – 0:1. Tas gan vēl nebija lūzums, par tādu drīzāk jāuzskata 19.minūtē ielaistie ceturtie vārti – 4:0 "UHC Alligator Malans" florbolisti panāca brīdī, kad viņi spēlēja skaitliskajā mazākumā. Pēc pirmā perioda "Lielvārde" atradās iedzinējas lomā ar 0:5.

Otrā perioda sākumā beidzot varēja uzgavilēt arī "Lielvārdes" florbolisti – Toma Akmeņlauka piespēli vārtu guvumā pārvērta Artūrs Skadiņš – 1:5. Jau pašā perioda izskaņā, izmantojot skaitlisko pārsvaru, vārtus guva arī pats Akmeņlauks (pēc Mikus Valpētera piespēles). Rezultāts tobrīd kļuva 2:8, tātad šo trešdaļu lielvārdieši zaudēja tikai ar 2:3.

Pēdējā periodā lielvārdiešu treneris ļāva izspēlēties visiem saviem laukuma spēlētājiem. Mūsējiem gan pie vārtu guvuma vairs neizdevās tikt, bet pretinieki iemeta vēl divus golus, nofiksējot savas spēles galarezultātu – 10:2. Par labāko spēlētāju mūsu komandā tika atzīts Toms Akmeņlauks, kurš ar 2 (1+1) punktiem bija arī rezultatīvākais. Šveiciešu rindās labākā spēlētāja tituls tika Klaudio Laeli, kuram 4 (1+3) punkti.

"Alligator Malans" – "Lielvārde" 10:2 (5:0; 3:2; 2:0)

Vārti: 05:01, Tommi Aro (Claudio Laely), 1:0; 07:03, Claudio Laely (Manuel Hummer), 2:0; 11:46, Tim Braillard (Claudio Laely), 3:0; 18:30, Lauri Kapanen (Claudio Laely), 4:0; 19:12, Lauri Kapanen (Joel Friolet), 5:0; 21:55, Artūrs Skadiņš (Toms Akmeņlauks), 5:1; 27:27, Remo Buchli (Sandro Dominioni), 6:1; 31:00, Sandro Dominioni (Remo Buchli), 7:1; 35:38, Kevin Berry (Martin Ostransky), 8:1; 38:44, Toms Akmeņlauks (Mikus Valpēters), 8:2; 50:29, Tommi Aro (Skalik Vojtech), 9:2; 58:26, Tommi Aro (Tim Braillard), 10:2.

Savu otro apakšgrupas spēli "Lielvārde" aizvadīs piektdien, 4.oktobrī, pulksten 20:45, kad spēkosies ar Somijas čempioniem – SPV florbolistiem. Šo maču tiešraidē translēs LTV 7!