"Rubene" spēles galotnē piekāpjas Igaunijas sieviešu izlasei

28.09.2019

Pirmo zaudējumu jaunajā sezonā piedzīvojusi ELVI florbola līgas sievietēm čempione "Rubene", kas šodien Kocēnu sporta namā ar 6:7 atzina Igaunijas sieviešu izlases pārākumu. Izšķirošos vārtus kocēnietes ielaida tieši četras minūtes pirms pamatlaika beigām.

Pirms šīsdienas savstarpējā mača gan "Rubenei", gan Igaunijas izlasei bija pa trim punktiem. Kocēnu komanda tos bija ieguvusi vienā, spēlē, kad čempionāta atklāšanā savā laukumā ar 10:3 sakāva vicečempioni FK "Ķekava". Igaunietes jau bija aizvadījušas divas spēles viesos, vispirms papildlaikā ar 6:5 pārspējot komandu "Ķekavas Bulldogs", bet pēc tam arī pagarinājumā ar 6:7 piekāpjoties "Ķekavai".

Kocēnu sporta namā notikušo spēli labāk sāka igaunietes, kuras 13.minūtē bija izvirzījušās vadībā ar 2:0. Pa golam mājinieču vārtos iemeta Pireta Puidaka un Kirke Pollisinka. Tomēr vēl līdz pirmajam pārtraukumam sekoja "Rubenes" atbilde triju vārtu formā – 3:2, pa bumbiņai pretinieču cietoksnī raidīja Danute Tinkuse, Paula Matisone un Marta Lība Zameca. Arī pēc otrās trešdaļas kocēnietēm bija vienu vārtu pārsvars – 4:3, bet pēdējā perioda sākumā pat divu (5:3). Tomēr atlikušo spēles  laiku produktīvāk aizvadīja Igaunijas izlases florbolistes, kuras 56.minūtē panāca izlīdzinājumu (6:6), bet jau pēc pusminūtes guva arī uzvaras vārtus – 7:6. Izšķirošais metiens Kristelas Kopelas kontā.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās atzina Pilli Arro, kura izcēlās ar vienu vārtu guvumu. Viņas komandas biedrenei Kristi Rikbergai trīs rezultatīvas piespēles, Kirkei Pollisinskai divi goli, bet Dianai Klavanai 2 (1+1) punkti. Arī Kocēnu komandā labākās spēlētājas balva tika vienu vārtu autorei – Emīlijai Salacietei. Rezultatīvākā ar diviem vārtu guvumiem bija Danute Tinkuse, bet Lauras Gaugeres kontā divas piespēles. Rīt abas komandas turpat Kocēnos spēkosies vēlreiz.

"Rubene" – Igaunijas izlase 6:7 (3:2, 1:1, 2:4)

28:30 (10:9; 8:9; 10:12)

"Rubene" – Danute Tinkuse 2 (2+0), Laura Gaugere 2 (0+2), Emīlija Salaciete 1 (1+0), Paula Matisone 1 (1+0), Jūlija Rozīte 1 (1+0), Marta Lība Zameca 1 (1+0), Liene Adamane 1 (0+1), Zane Darša 1 (0+1), Simona Grāpēna 1 (0+1), Evita Knopa 1 (0+1).

Igaunijas izlase – Kristi Rikberga 3 (0+3), Kirke Pollisinska 2 (2+0), Diana Klavana 2 (1+1), Reti Vārta 1 (1+0), Pireta Puidaka 1 (1+0), Kristela Kopela 1 (1+0), Pille Arro 1 (1+0), Mariana Roopa 1 (0+1), Jane Klavana 1 (0+1).