"Ķekava" uzvar čempiones un pirmo reizi iekļūst finālā

25.03.2014

Pirmo reizi Latvijas Florbola čempionāta finālā iekļuvušas "Ķekavas" florbolistes, kuras šovakar Lielvārdē pusfināla sērijas piektajā spēlē ar 4:2 pārspēja pašreizējo čempioni – RSU komandu. Ķekavietes par čempionu kausu sacentīsies ar Kocēnu "Rubeni", bet RSU ar "Ķekavas Bulldogs" spēkosies par bronzas medaļām.

Pusfināla sērijā līdz vienas komandas trim uzvarām ķekavietes divas riezies bija izvirzījušās vadībā, bet RSU vienmēr spēja atspēlēties un panākt izlīdzinājumu. Spēļu rezultāti: 42, 2:3 PL, 6:2, 2:3 PL, sērijā – 2:2. Izšķirošā spēle notika Lielvārdes novada sporta centrā, kuru FK "Ķekava" uz izslēgšanas spēļu laiku izvēlējusies par savu mājas laukumu. Jāpiebilst, ka šajā mačā RSU ierindā pēc kājas operācijas un trīs mēnešus ilgas rehabilitācijas bija atgriezusies viena no uzbrukuma līderēm – Santa Torstere.

Jau 7.minūtē uzgavilēja RSU florbolistes – spēles rezultātu ar precīzu metienu atklāja Ieva Priede – 1:0. Pirmās trešdaļas vidū ķekavietes guva pat divus atbildes vārtus – uzbrukumā izcēlās Ieva Jurkāne un Paula Brunovska – 2:1. Otrajā periodā tika iemesti tikai vieni vārti – ķekaviete Līga Akmeņkalne palielināja savas komandas pārsvaru – 3:1. Tomēr studentes nebūt vēl nebija padevušās – 55.minūtē Santa Torstere ar precīzu metienu izmantoja savas komandas skaitlisko vairāku, samazinot "Ķekavas" handikapu līdz minimumam – 2:3. Pamatlaika pēdējās minūtes pagāja abpusēji asā un pašaizliedzīgā cīņā. Sekundi pirms finālsvilpes ķekaviete Gundega Vancāne raidīja bumbiņu jau tukšajos pretinieču vārtos – viņas komanda varēja uzgavilēt, jo pirmo reizi kluba vēsturē "Ķekava" iekļuvusi Virslīgas finālā, tātad – jau izcīnītas vismaz sudraba medaļas.

Par labāko spēlētāju FK "Ķekava" sastāvā tika atzīta pēdējo vārtu autore Gundega Vancāne, bet rezultatīvākā ar divām piespēlēm bija Dace Možeiko. Labākās gods starp RSU florbolistēm tika Santai Torsterei, kura arī guva vienus vārtus.