Latvietes turnīru noslēdz ar piekto uzvaru piecās spēlēs

02.02.2013

Šovakar pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīru florbolā sievietēm ar uzvaru noslēdza Latvijas komanda, kas turnīra pēdējā spēlē viegli tika galā ar Igaunijas valstsvienību – 6:1.

Jau aizvakar latvietes, uzvarot Itāliju, nodrošināja vietu finālturnīrā, bet vakar pēc uzvaras pār Dāniju tika pie panākuma arī grupā. Šovakar vajadzēja tikai pielikt skaistu punktu sekmīgi aizvadītam turnīram un tikt galā ar igaunietēm, kas pirms šīsdienas mača bija piektajā vietā sešu komandu konkurencē.

Mūsējās formalitāšu kārtošanu sāka jau pirmajā trešdaļā, kad 64 sekunžu laikā Madara Rudzīte un Edīte Bankava panāca 2:0. Drīz pēc tam gan igaunietes rezultātu samazināja līdz minimumam, tomēr Latvijas florbolistes atbildēja ar vēl diviem vārtiem – 14.minūtē izcēlās Gunita Kārkliņa, bet 31 sekundi līdz trešdaļas beigām otros vārtus mačā guva Bankava – 4:1.

Otrā perioda vidusdaļā skaitlisko vairākumu izmantoja Kārkliņa un arī tika pie sava otrā vārtu guvuma mačā, savukārt jau trešdaļas otrajā pusē ar precīzu metienu izcēlās Luīze Bilinska, panākot 6:1. Lai arī pēdējā trešdaļā latvietes izdarīja teju tikpat daudz metienu kā pirmajās divās kopā (pirmajās divās 14, pēdējā – 12), rezultāts vairs nemainījās un mūsējās izcīnīja panākumu ar 6:1. Labākās spēlētājas gods šajā mačā tika Diānai Isjominai.

TURNĪRA TABULA

Par turnīra rezultatīvāko spēlētāju kļuva Gunita Kārkliņa, kas izcēlās ar septiņiem vārtu guvumiem un atdeva četras rezultatīvas piespēles, tādejādi kopumā nopelnot 11 punktus. Par turnīra labāko vārtsardzi tika atzīta Lauma Višņevska.

STATISTIKA

PČ kvalifikācija, 2. Februāris

Latvija – Igaunija 6:1 (4:1, 2:0, 0:0)
Vārti: 7:03 1:0 Rudzīte, 8:07 2:0 Bankava (Līce), 9:58 2:1 Luiha, 13:08 3:1 Kārkliņa (Isjomina), 19:29 4:1 Bankava (Ose), 27:51 5:1 Kārkliņa (Bilinska), 32:24 6:1 Bilinska (Isjomina).